جدیدترین ها

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های مدیریت کسب و کارجدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها

پیشنهاد ویژه

درباره سایت و فهرست مطالب ویژه

علی قلی زاده کوچ کسب و کار

0 نظر

0 لایک

648 بازدید

دوره رایگان 10 قانون سودآوری

0 نظر

0 لایک

335 بازدید

قوانین و مقررات سایت

0 نظر

0 لایک

146 بازدید

آموزش مدیریت کسب و کار - مدیریت کاربردی کسب و کار

همه ما مدیر هستیم، والدین، خوداشتغال ها، کارآفرین ها، کارکنان، حتی آن هایی که ثروتی به ارث برده اند.
همه ما باید "را یاد بگیریم"، ممکن است فقط خودمان باشیم، اما هنوز می بایست دست و پنجه نرم کنیم و از منابع در دسترس بهترین استفاده را ببریم، انگیزه بدهیم، برنامه ریزی کنیم و نظارت داشته باشیم.
مدرسه هاروارد، که در حوزه آموزش مدیران کسب و کار فعالیت میکند، مدیر را کسی تعریف می کند: "که از طریق دیگری افراد به نتیجه می رسد".
پیتردراکر، پدر علم نوین مدیریت در دنیا می گوید: "مدیر کسی است که مسئول طراحی، اجرا و نظارت است".
صرف نظر از اینکه شما در چه موقعیتی هستید یا اندازه کسب و کارتان چقدر است، برای اینکه بتواند بهتر کسب و کارتان را رشد دهید، نیاز دارید که آموزش مدیریت کسب و کار  ببینید.
علی قلی زاده، کوچ و سیستم ساز کسب و کار در این وب سایت اطلاعات مورد نیاز در حوزه مدیریت کسب و کار را در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید با این اطلاعات کسب و کار خودتان را بهتر و اصولی تر مدیریت کنید و کسب و کارتان را رشد دهید.
در این وب سایت امکانات و ابزارهای مختلف مدیریتی را در اختیارتان قرار داده ایم تا به درستی بتواند رشد کسب و کارتان را آغاز کنید و سکان کسب و کارتان را به دست بگیرید.
خیلی خوشحال خواهم شد که بازخوردهای شما را در قالب نظرات در جاهای مختلف ببینم.

در پیج اینستاگرام علی قلی زاده کلی محتوای آموزش مدیریت کسب و کار برایتان قرار داده ایم.


آمار و ارقام حوزه مدیریت کسب  و کار

برای اینکه این آمار و ارقام را با شما به اشتراک بگذاریم، کلی فرایندهای تحقیقی و بررسی منابع مختلف را توسط تیم تحریریه علی قلی زاده داریم و شما می توانید از این اطلاعات هر جایی که بخواهید استفاده کنید فقط لطفا منبع فارسی آن را که الان دارید مطالعه می کنید را ذکر کنید.


آموزش مدیریت کسب و کار

شرکت هایی که هزینه بیشتری برای آموزش مدیریت می پردازند، اغلب تا ۱۵ درصد عملکرد بهتری دارند.
اگر می خواهید فروش شرکتتان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، باید حتما مدیران فروش شما به قدر کافی آموزش ببینند. شرکت هایی که بیش از ۵۰ درصد از بودجه کلی آموزش فروش خود را روی آموزش مدیریت سرمایه گذاری می کنند، معمولا نتایج بهتری می گیرند، یعنی تا ۱۵ درصد فروششان بیشتر می شود. این اطلاعات به شما کمک می کند رویکرد بهتری نسبت به مساله فروش داشته باشید و بتوانید رضایت مشتری را تضمین کنید.


بازخورد دادن به کارمندان و منابع انسانی

۳۲ درصد از کارمندان بیش از سه ماه برای دریافت بازخورد از سرپرستان خود، صبر می کنند.
Officevibe اطلاعاتی را از بیش از ۱۰۰۰ شرکت در ۱۵۰ کشور در مورد مشارکت کارکنان جمع آوری کرد. این مطالعات نشان داد که ۳۲ درصد از کارمندان گفته اند بیش از سه ماه منتظر دریافت بازخورد مستقیم از مدیران خود صبر می کنند. مدیرانی که هر سه ماه یا حتی گاهی سالی یک بار یک بازخورد ارائه می دهند، به قدر کافی سریع به بررسی میزان کارآیی افراد در محل کار نمی پردازند. دریافت انتقاد سازنده مدت ها پس از انجام یک کار به این معنی ست که کارمندان تقریبا روش هایی که استفاده کرده بودند را از یاد برده اند. علاوه بر این ممکن است یک کارمند، اشتباهی را چند بار تکرار کند چون مدیری به او نگفته بود که دارد این کار را اشتباه انجام می دهد. 
جالب اینکه همان مطالعات نشان داد ۹۶ درصد از کارمندان مایلند بازخورد منظم دریافت کنند. انتقادهای مداوم و مفید، تیم را تشویق می کند تا تکنیک های جدید را آموخته، بهره وری را بهبود بخشیده و نتایج بهتری ایجاد کند.


مهارت تیم سازی در کسب و کار

تقریبا ۳۰ درصد از کارمندان باور دارند که مدیرشان توانایی ساخت یک تیم موفق را ندارد.
طبق گزارش People Management Report سال ۲۰۱۹، تقریبا ۳۰ درصد از کارمندان معتقدند مدیرشان فاقد مهارت تیم سازی ست. بر اساس این گزارش، بیشتر مدیران فاقد مهارت های مهم در تیم سازی می باشند. این مهارت ها عبارتند از: ارائه بازخورد، تفویض اختیار، مدیریت زمان، و برقراری ارتباط با دیگران. خب این گزارش در حقیقت دارد وجود یک مشکل را نشان می دهد چون مدیران باید جدای از اینکه توانایی اجرای پروژه دارند، توانایی تیم سازی هم داشته باشند. بنابراین شرکت ها باید بر روی آموزش تیم سازی مدیران سرمایه گذاری کرده تا تیمی موفق را ایجاد و مدیریت کنند.


بازخورد دادن به مدیران

مدیرانی که بازخورد مثبت در توانمندی خود دریافت می کنند، نسبت به مدیران دیگر ۸.۹ درصد سوددهی بیشتری دارند.
مدیران علاوه بر اینکه باید به کارمندان خود بازخورد ارائه کنند، نیاز دارند که از مافوق خود هم بازخوردهایی را دریافت کنند. بر اساس مطالعه ای که توسط موسسه گالوپ Gallup انجام شده، مدیران زمانی که از مافوق خود بازخورد مثبتی می گیرند، ۸.۹ درصد سوددهی بیشتری دارند. مانند سایر کارمندان، مدیران هم باید بدانند که کدام تکنیک موثر هست و کدام نیست.
به علاوه، مدیرانی که تکنیک های رشد سازمان را یاد می گیرند، می توانند از دانش خود برای افزایش بهره وری تیم استفاده کنند. به این ترتیب مدیران و کارمندان شان می توانند بهره وری و سودآوری را افزایش دهند.


ترجیح دادن مدیران نسبت به کارمندان

۳۳.۴ درصد از کارمندان معتقدند که مدیرانشان برخی را بر برخی دیگر ترجیح می دهند.
یکی از گزارشات Predictive Index در سال ۲۰۱۹ نشان داده که ۳۳.۴ درصد از کارمندان معتقدند که مدیرانشان برخی را بر برخی دیگر ترجیح می دهند. یکی از بخش های اساسی مدیر بودن، تضمین رفتار منصفانه و برابر با همه کارمندان است. اگر برخی از کارمندان فکر می کنند مدیرشان با دیگران رفتار بهتری دارد، مطمئنا مشکلی هست. ترجیح برخی افراد بر برخی دیگر در محیط کار تضاد ایجاد می کند و یک محیط کاری خصمانه را به وجود می آورد. کارمندانی که حس می کنند نادیده گرفته شده اند، مطمئنا کمتر به شرکت وفادار خواهند بود. این وضعیت باعث رضایت شغلی کمتر و ترک کارمندان خواهد شد. بنابراین مدیران باید خودآگاه بوده و اینگونه ترجیحات را به حداقل برسانند.


نقش مهم مدیران در کسب و کار

مدیران، مسئول میزان مشارکت و تعهد کارمندان هستند. 
مدیران، نقش اساسی در موفقیت یا شکست یک شرکت دارند و یکی از این نقش ها، تاثیرگذاری بر مشارکت و تعهد کارمندان است. به گفته موسسه گالوپ Gallup، مدیران، مسئول ۷۰ درصد از تغییراتی هستند که در میزان مشارکت کارمندان به وجود می آید. از این رو، یک مدیر بد بر روی مشارکت کارکنان تاثیر منفی گذاشته و این منجر به بهره وری کمتر و نتایج ضعیفتر می شود. بیشتر کارمندان برای یادگرفتن یک کار، به مدیر خود نگاه می کنند، و اگر هیچ چیزی از او یاد نگیرند، به تدریج ارتباط شان با او کم می شود. همچنین اگر کارمند حس کند که مدیر نمی تواند از پس یک موقعیت خاص یا یک وظیفه مشخص بربیاید، باز هم همین اتفاق می افتد. بنابراین مدیران باید به عملکرد خود هنگام انجام وظیفه دقت کنند و یاد بگیرند که با اعضای تیم ارتباط برقرار کنند. تیم تان و کارمندان تان می خواهند ببینند که شما به رفاه آنها علاقه نشان می دهید. مدیران باید کل تیم را از خود بدانند، زحماتشان را ببینند و به آنها بازخورد سازنده دهند.


افزایش عملکرد کارمندان

تعهد کارمندان، عملکرد محل کار را تا ۱۴ درصد بهبود می بخشد.
وقتی یک کارمند به نقش و سمتی که در یک شرکت دارد مشتاق باشد، بهره وری او تا ۱۴ درصد افزایش می یابد.
وقتی بهره وری کارمندان در یک شرکت زیاد شود، آن مجموعه احتمالا تا ۲۳ درصد بیشتر درآمدزایی خواهد کرد.
کارمندانی که مشتاق به کارشان باشند، احتمالا تلاش زیادی هم می کنند که بهترین کیفیت را تحویل مشتری دهند. درنتیجه وفاداری و مشارکت مشتری هم با آن مجموعه تا ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.


چنانچه کارمندان یک مجموعه به هنگام کار واقعا خود را وقف کارشان کنند و تلاش کنند شرکت را به هدف خود برسانند، در این صورت به احتمال، فروش شرکت تا ۱۸ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
یک افزایش ۱۳ درصدی را هم در مشارکت سازمانی شاهد خواهیم بود.
بر اساس یک نظرسنجی (Gallup’s Employee Engagement Survey)، تعهد کارمندان عملکرد محل کار را بهبود می بخشد، مخصوصا اگر افراد بتوانند آزادانه با هم ارتباط برقرار کنند.
اینها نتایج این نظرسنجی ست:
•    وقتی یک کارمند به نقش و سمتی که در یک شرکت دارد مشتاق باشد، بهره وری او تا ۱۴ درصد افزایش می یابد.
•    چنانچه کارمندان یک مجموعه به هنگام کار واقعا خود را وقف کارشان کنند و تلاش کنند شرکت را به هدف خود برسانند، در این صورت به احتمال، فروش شرکت تا ۱۸ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
•    وقتی بهره وری کارمندان در یک شرکت زیاد شود، آن مجموعه احتمالا تا ۲۳ درصد بیشتر درآمدزایی خواهد داشت.
•    کارمندانی که مشتاق به کارشان باشند، احتمالا تلاش زیادی هم می کنند که بهترین کیفیت را تحویل مشتری دهند. درنتیجه وفاداری و تعهد مشتری هم نسبت به آن مجموعه تا ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
بنابراین، تیم مدیریت باید اطمینان حاصل کند که کارمندان از شغل خود راضی هستند و کارشان را دوست دارند تا به این ترتیب موفقیت شرکت تضمین شود.


مدیریت زمان در کسب و کار و کاهش استرس

۹۱ درصد از کارمندان معتقدند مدیریت بهتر زمان، استرس آنها را در محل کار کاهش می دهد، اما تنها ۱۲ درصد از کارمندان از سیستم های مدیریت زمان استفاده می کنند. 
مدیریت کارمندان همچنین به معنای مدیریت موثر زمان آنها ست. بر اساس تحقیقی که Timewatch انجام داده، ۹۱ درصد از کارمندان معتقدند استفاده از تکنیک های مدیریت زمان بهتر به کاهش استرس محل کار آنها کمک می کند. با این حال، تنها ۱۲ درصد از کارمندان، استراتژی مدیریت زمان را به کار می بندند. 
به علاوه، کارمندان معتقدند استفاده از استراتژی های مدیریت زمان باعث افزایش بهره وری، اعتماد بنفس و تمرکز آنها می گردد. با این حال، ۶۷ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که مایلند تنها بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز را صرف اجرای مهارت های مدیریت زمان کنند.
شما به عنوان یک رهبر، می توانید منابعی را برای کمک به تیم خود در استفاده موثرتر از زمان، در اختیارشان قرار دهید. کسانی که از منابع مدیریت زمان استفاده می کنند گفته اند که محبوب ترین روش برای آنها بلوک بندی زمان و بعد از آن هم روش برنامه ریزی سریع بوده است. یادگیری بیشتر در مورد این روش ها و معرفی دیگر منابع به تیم خود می تواند آنها را تشویق کند تا این تکنیک ها را در روزهای کاری خود پیاده کنند.


10 مشکل رایج مدیران کسب و کارهای کوچک

در اینجا به 10 مشکل رایج که مدیران کسب و کارهای کوچک با آنها روبرو می‌شوند می پردازم و و راه‌حل‌هایی برای عبور از آنها در اختیارتان قرار می دهم:

1. مشکل: مدیران مسئولیت اغلب کارهای کسب و کار را به عهده می گیرند و وقت کافی برای همه آنها ندارند.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی دقیق برای انجام کارها، استفاده از ابزارها و سیستم‌های مدیریت زمان، و بهره‌گیری از نیروی انسانی و تخصیص وظایف به افراد متخصص بهره ببرند.

2. مشکل: صاحبین کسب و کار منابع مالی کافی برای رشد و توسعه کسب و کار در اختیار ندارند.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: بررسی امکانات تامین مالی از طریق وام‌ها، سرمایه‌گذاری در پروژه های سودده، تسهیلات بانکی یا جذب سرمایه‌گذاران، افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها بهره ببرند.

3. مشکل: مدیران استراتژی های مناسب برای جذب مشتریان جدید ندارند.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: تحلیل بازار، شناخت مشتریان هدف، تعیین مزیت رقابتی، استفاده از روش‌های بازاریابی مناسب مانند تبلیغات دیجیتال، روابط عمومی، بازاریابی محتوا و استفاده از شبکه‌های اجتماعی بهره ببرند.

4. مشکل: مدیران سیستم سازی مناسبی در قسمت منابع انسانی و مدیریت منابع انسانی ندارند.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: سیستم سازی کردن فرآیندهای عملیاتی، آموزش و توسعه کارکنان، استخدام نیروهای متخصص و انعطاف‌پذیری در مدیریت منابع انسانی بهره ببرند.

5. مشکل: مدیران نمی توانند تغییرات در بازار و فضای رقابتی را پیش بینی کنند. 
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: مطالعه و بررسی بازار و رقبا، آموزش خود به روز بودن درباره روندها و تغییرات صنعت، انعطاف‌پذیری در استراتژی‌ها و به روزرسانی مداوم  خودشان بهره ببرند.

6. مشکل: مدیران کسب و کار نمی توانند عمکلرد کارکنان را ارزیابی کنند. 
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: ارزیابی عملکرد منظم، ایجاد سیستم پاداش و تشویق، ارتقای فرهنگ سازمانی و ایجاد روحیه همکاری و همبستگی در تیم بهره ببرند.

7. مشکل: عدم توانایی در مدیریت مالی و برنامه‌ریزی بودجه.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: استفاده از سیستم‌های مدیریت مالی، ایجاد بودجه دقیق، نظارت مداوم بر عملکرد مالی، همکاری با حسابداران متخصص بهره ببرند.

8. مشکل: عدم دسترسی به فناوری‌ها و ابزارهای مناسب برای بهبود عملکرد کسب و کار.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: بررسی و انتخاب ابزارهای فناوری مناسب، آموزش کارکنان در استفاده از این ابزارها و مداومت در به‌روزرسانی تکنولوژی‌های مورد استفاده بهره ببرند.

9. مشکل: مدیران استراتژی مناسبی برای رضایت مشتریان در کسب و کار ندارند.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: ایجاد روابط مستمر با مشتریان، استفاده از سیستم‌های مدیریت رابطه با مشتری (CRM)، برنامه‌ریزی برای خدمات پس از فروش و بهبود رضایت مشتریان بهره ببرند.

10. مشکل: مدیران استراتژی مناسب برای توسعه و رشد کسب و کار ندارند.
راه حل | برای حل این مشکل مدیران می توانند کارهایی نظیر: شناسایی فرصت‌ها و چالش‌های بازار، تحلیل قابلیت رشد و توسعه، انتخاب استراتژی‌های مناسب مانند توسعه محصول، توسعه بازار و توسعه نیروی انسانی.

مدیران کسب و کارهای کوچک با این مشکلات مواجه می‌شوند، اما با استفاده از راه‌حل‌های فوق و اعمال تغییرات مناسب در ساختار و روند کار، می‌توانند بهبود و توسعه مستدام را در کسب و کار خود رقم بزنند.