دوره رایگان مدیر در کسب و کار

دوره رایگان مدیر در کسب و کار

تاریخ انتشار: 1402/03/21

0 نظر

1 لایک

746 بازدید

توضیحات

قدرت یک مدیر مؤثر ناشی از تلاشهای خودش نیست بلکه از مجموعه‌ی فعالیتهای گروهی ناشی می‌شود که زیر نظر مدیر کار می‌کنند. 
اگر مدیر فقط چند نفر کارمند باشید، شاید با کمی فعالیت بیشتر بتوانید کار تمام اعضای گروه را خودتان به تنهایی انجام دهید. 
اما وقتی مسئول کسب و کار بزرگتری هستید، اگر بخواهید کار تمام گروه را خودتان انجام دهید، به موفقیت چندانی نمی‌رسید. در این مینی دوره در قالب ویدئوهای سناریویی و بازی های منابع انسانی، شما را در جهت شناخت بهتر کسب و کار و مدیریت بهتر کسب و کارتان هدایت خواهیم کرد.

مدیریت چیست؟ 

بنا به یک طرح، مدیریت یعنی انجام دادن کار از طریق دیگران. تعریف دیگر دقیقتر می‌گوید:  مدیریت یعنی تحقق بخشیدن یک برنامه در مکان مشخص، با استفاده از منابع در دسترس. 
در مدیریت کسب و کار دو شیوه بسیار رایج است: مدیریت به شیوه آدم مهربان و شیوه آدم بداخلاق

مدیریت کسب و کار بسیار ساده به نظر می‌رسد. اما اگر این قدر ساده است، چرا این همه آدم باهوش و خلاق در مدیریت دچار مشکل می‌شوند؟ و چرا بسیاری از شرکتهای امروز این اندازه سطحی عمل می‌کنند؟ مطمئنا بارها با یک مفهوم مدیریتی داغ و جدید آشنا شده‌اید که تضمین می‌کند در یک چشم برهم زدن کسب و کار شما را دگرگون کند و بعد می‌بینید در عرض چند روز تا چند ماه کارایی‌اش را از دست می‌دهید. البته بلافاصله یک روش داغ جدید جایش را می‌گیرد و به همین سرنوشت دچار می‌شود


وظیفه اصلی یک مدیر کسب و کار چیست؟

وظیفه اصلی مدیر، الهام بخشیدن و تشویق کارمندان است تا بهترین کار خود را انجام دهند و نیز باید محیط کاری ایجاد کند که به آنها امکان این کارایی بهینه را بدهد. اغلب مدیران نسل قدیم کارمندان کسب و کارشان بودند اما در دنیای جدید مدیریت کسب و کار قواعد مدیریت تغییر کرده است.

بهترین مدیران تمام تلاش خود را به کار میبرند تا موانع کسب و کار را که مانع انجام کار کارمندان می‌شود حذف کنند و همچنین منابع و آموزشهای مناسب را برای کارمندان فراهم می‌کنند، تا کار خود را به صورت مؤثر انجام دهند. تمام اهداف دیگر مدیریتی چه متعالی و چه مهم بعد از تحقق این فضا مطرح می‌شود. 


چگونه یک مدیر عالی برای کسب و کارم باشم؟

مدیران بزرگ بسیار بیشتر از آنچه مصرف می‌کنند، انرژی می‌بخشند. بهترین مدیران فقط شتاب ‌دهنده‌های کسب و کارشان هستند. به جای آنکه از شرکتشان انرژی بگیرند، انرژی را مجراسازی و تشدید می‌کنند و به کسب و کار می‌بخشند.


این مینی دوره به چه کسانی توصیه می شود؟

این مینی دوره به مدیرانی پیشنهاد و توصیه می‌شود که به دنبال مدیریت کردن بهتر کسب و کارشان هستند .مدیریت از دیدگاه علی قلی زاده:

اغلب کسب‌وکارهایی که در حال حاضر در کشور ما وجود دارند، به شیوه های مختلف مدیریت می شوند، و هر مدیری شیوه منحصر به فرد خودش را دارد. این در حالیست که مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در دنیا نظیر هاروارد، سالانه روش های بهتر مدیریت کسب و کار را در اختیار مدیران قرار می دهد.
مدیریت به زبان ساده یعنی انجام کار توسط دیگران برای اهداف کسب و کار/هدف از آماده سازی این مینی دوره:

هدف من از آماده سازی این مینی دوره، این بوده است که مفاهیم ساده و پیچیده مدیریت کسب و کار را در قالب بازی های مدیریتی و ویدئوهای سناریویی به شما منتقل کنم.پس از دیدن مینی سریال مدیریت:

با دیدن این مینی دوره تجربیات زیر را بدست می آورید:
روش برخورد با کارمندان و منابع انسانی
جلوگیری از ریزش و خروج منابع انسانی در کسب و کار
ایجاد دستورالعمل های کاری و هماهنگی در کسب و کار 
آزاد کردن زمان برای مدیر کسب و کار و مدیریت زمان
استفاده از ایده های کارمندان در جهت رشد کسب و کار


در این مینی دوره به سرفصل های زیر می پردازم:

1. مدیر بد اخلاق
2. مدیر بی توجه
3. هماهنگی بین کارمندان و مسئولیت ها
4. سیستم سازی و تفریحات مدیر کسب و کار
5. بی توجهی به ایده های کارمندان


دانلود فایل های پیوست

+5فایل

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 دیدگاه

راهنمای شروع

این مینی دوره آموزشی برای مدیرانی که زمان کمی دارند بسیار مناسب می باشد، به دلیل اینکه در این مینی دوره فقط روی نکات مهم تمرکز شده است و از مقدمه و جزئیات اولیه پرهیز شده است.
در مینی دوره مدیر در کسب و کار، علی قلی زاده تجربیات و آموخته های خودش را با شما به اشتراک می گذارد و هدف این است که با مفاهیم نقش مدیر در کسب و کار آشنا شوید.

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها