موقعیت شما در سایت:

زندگی نامه دیوید اوگیلوی

زندگی نامه دیوید اوگیلوی

0 نظر

0 لایک

140 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/10/20

توضیحات

دیوید اگیلوی یکی از معروف ترین مدیران تبلیغاتی دنیا و بنیانگذار آژانس تبلیغاتی اگیلوی اند ماثر است. عده ای به دیوید اوگیلوی لقب پدر تبلیغات مدرن را دادند. 

دیوید اوگیلوی، یک کارآفرین و مدیر موفق اهل بریتانیا، بنیان‌گذار بنیاد تبلیغاتی اگیلوی (Ogilvy & Mather) بوده است. او به عنوان «پدر صنعت تبلیغات» و «پادشاه خیابان مدیسون» شناخته می‌شود. اوگیلوی تحصیلات خود را در سازمان تحقیقاتی گالوپ به پایان رسانده بود. او معتقد بود که موفقیت در کمپین‌های تبلیغاتی به دلیل مطالعات دقیق و تحقیقات در مورد عادات مصرف کنندگان به دست می‌آید. وی با تأسیس علم «تحقیقات بازاریابی» نقش مهمی در بهبود کمپین‌های تبلیغاتی ایفا کرد.


دیوید اوگیلوی کیست؟


دیوید اوگیلوی کیست؟

دیوید مکنزی اوگیلوی در تاریخ 23 ژوئن 1911 در شهر وست هورسلی، در منطقه ساری انگلستان، به دنیا آمد. پدر او، فرانسیس جان لانگلی اوگیلوی، به عنوان یک دلال سهام فعالیت می‌کرد و مادرش دوروتی بلو فیرفیلد بود. پدربزرگ (پدر مادری) او، آرتور روآن فیرفیلد، نیز یکی از کارمندان بلندپایه دولت ایرلند بود. او شرایط مالی سختی داشت و به دلیل هزینه‌های کمتر، در مدرسه سنت سیپریان در ایستبورن تحصیل کرد. در سن سیزده سالگی، توانست بورسیه تحصیلی برای ورود به کالج فتس در ادینبورگ به دست آورد. سپس در سال 1929، با دوباره دریافت بورس تحصیلی، به دانشگاه آکسفورد رفت، اما بعد از دو سال به دلیل ناموفقیت در امتحانات، از آکسفورد بیرون آمد. در سال 1931، دیوید اوگیلوی به عنوان یک کارگر در آشپزخانه هتل مجستیک پاریس کار کرد. پس از یک سال، به اسکاتلند بازگشت و تصمیم گرفت اجاق‌های پخت و پز AGA را در درب منازل به فروش برساند. موفقیت او در این کسب و کار باعث تعجب کارفرما شد. به او پیشنهاد شد که یک کتابچه راهنمایی برای آموزش سایر فروشندگان در زمینه فروش اجاق‌های گاز AGA بنویسد. این کتابچه به عنوان بهترین کتابچه راهنمای فروش تا کنون توسط مجله فورچون شناخته شد. برادر بزرگتر اوگیلوی این کتابچه را در آژانس تبلیغاتی متر لندن معرفی کرد و آن را به مدیران این آژانس نشان داد. با دیدن این کتابچه، دیوید به عنوان مدیر حسابداری در آژانس تبلیغاتی متر.اند.کراودر لندن شغل یافت. در سال 1938، دیوید موفق شد مدیران آژانس را متقاعد کند که او را برای یک سال به ایالات متحده بفرستند تا در موسسه تحقیقات گالوپ مشغول به کار شود. او با موافقت مدیران، به نیوجرسی رفت. در کتابها و سخنانش، او همواره به گالوپ به عنوان یکی از مؤثرترین مجموعه‌ها در تفکرات خود اشاره کرد. او معتقد بود که تعهد گالوپ به روش‌های تحقیق دقیق و پایبندی به واقعیت، اساس موفقیت این مجموعه است.اقدامات دیوید اوگیلوی در جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم، دیوید اوگیلوی به همکاری با سرویس اطلاعاتی بریتانیا در سفارت بریتانیا در واشنگتن دی سی پذیرفت تا در جنگ علیه نازی‌ها خدمت کند. در اینجا، وظیفه‌ای بر عهده گرفت که در زمینه تجزیه و تحلیل و توصیه‌های مربوط به مسائل دیپلماتیک و امنیتی فعالیت داشت. او در یک گزارش به نام "به کارگیری تکنیک گالوپ در زمینه های اطلاعات مخفی" دانش خود را از رفتار انسانی، از مصرف‌گرایی به ناسیونالیسم، بیان کرد. این گزارش مورد استقبال قرار گرفت و پایه‌ای برای موفقیت او در همکاری‌های بعدی در اروپا و امریکا شد. در جریان جنگ جهانی دوم، اوگیلوی یکی از فارغ‌التحصیلان برجسته کمپ مخفی X بود که در نزدیکی شهرهای ویتبی و اوشاوا در انتاریو، کانادا واقع شده بود. در این کمپ، پیش از اینکه به شهرت به عنوان "پادشاه خیابان مدیسون" برسد، به مهارت‌های تبلیغات مسلط شد. او در این کمپ علاوه بر آموزش‌های خرابکاری و نبرد شهری، در پروژه‌هایی که به منظور مخفی کردن شهرت و محبوبیت نازی‌ها انجام می‌شد، مشغول به کار شد. این پروژه‌های تبلیغاتی بر روی بازرگانانی که به تامین نیازهای نازی‌ها می‌پرداختند، تمرکز می کرد تا ذهن آنها را به گونه‌ای تغییر دهد که از طریق همکاری با نازی‌ها بهره‌مند شوند، با اینکه از مواجهه با اخطارها و سودهای آن صرف‌نظر کنند.زندگی شخصی دیوید اوگیلوی

پس از پایان جنگ جهانی دوم، دیوید اوگیلوی با سوفی لوئیز بلو جونز ازدواج کرد. زندگی او و همسرش به مدت چند سال در یک مزرعه در پنسیلوانیا سپری شد و به گاوداری و کشاورزی مشغول شدند. اما این زندگی آرام و راحت تنها مدت کوتاهی برقرار بود و نهایتاً احساس خستگی از زندگی روستایی و محدودیت‌هایی که باعث شدیدتر شدن جوانب تنوع زندگی اوگیلوی شد، او را به نیویورک فرستاد. در نیویورک، اوگیلوی آژانس تبلیغاتی خود را با نام "بنیاد اگیلوی اند متر" ایجاد کرد. این آژانس توسط برادر بزرگ‌ترش فرانسیس در لندن مدیریت می‌شد و بعدها به نام S.H. بنسون شناخته شد. هنگام راه‌اندازی این آژانس، دیوید اوگیلوی تنها 6000 دلار سرمایه داشت. بنیاد اگیلوی بر اصول دیوید اوگیلوی ساخته شده بود. اصول مهمی که اکنون همچنان به نام اوگیلوی شناخته می‌شوند، شامل "وظیفه تبلیغات، ایجاد فروش است" و "تبلیغات موفق برای هر محصول باید بر اساس اطلاعات مصرف‌کننده آن باشد" می‌باشند. او از تبلیغات پرهیاهو و گنگ‌زنی خوشایند نمی‌دانست و اعتقاد داشت که "مشتری باهوش است و باید با او همانند یک انسان باهوش برخورد شود". در سال 1955، او عبارت مشهور "مشتری احمق نیست، او همسر توست" را بر اساس این اصول خود ابداع کرد.


همکاری دیوید با شرکت های بزرگ جهان


همکاری دیوید با شرکت های بزرگ جهان

همکاری دیوید اوگیلوی با شرکت‌های بزرگ جهان با چندین کمپین تبلیغاتی شروع شد. او در سال 1959 بازی «النور روزولت»، بانوی اول سابق امریکا، در تبلیغات مارگارین گودلاک را اجرا کرد. او بعدها در زندگی‌نامه خود به نام «اگیلوی در تبلیغات»، اعتراف کرد که استفاده از بانوی اول امریکا در این تبلیغ، اشتباهی بزرگ بوده است، نه به دلیل ناکارآمد بودن تبلیغ، بلکه به دلیل اینکه او بعدها اصل «استفاده از افراد مشهور در تبلیغات، اشتباهی بزرگ است» را ایجاد کرد. اوگیلوی معتقد بود که «بهترین راه برای جلب مشتریان جدید، انجام کارهای جذاب برای مشتریان فعلی است». موفقیت در کمپین‌های ابتدایی، به او کمک کرد تا مشتریان بزرگی مانند رولز رویس و شل را جلب کند. در مدت کوتاهی، مشتریان جدید به سمت اوگیلوی جذب شدند و بنیاد اوگیلوی به سرعت رشد کرد. او به سرعت شهرت یافت و لقب «پدر تبلیغات» را به دست آورد. در سال 1962، مجله تایم او را به عنوان «جادوگر تبلیغات» شناخت و در رسانه‌ها به عنوان «پادشاه خیابان مدیسون» شناخته شد.


 بازنشستگی اگیلوی


بازنشستگی اگیلوی

در سال 1973، دیوید اوگیلوی تصمیم گرفت از سمت مدیریت بنیاد اگیلوی بازنشسته شود و به ویلای خود در توفو، فرانسه، نقل مکان کند. با اینکه دیگر به طور مستقیم در مدیریت روزانه آژانس نبود، اما همواره در تماس با آن بود. مکاتبات او در نامه‌ها به طور چشمگیری حجم نامه‌های ارسال شده به توفو را افزایش داد و این افزایش حجم مکاتبات باعث شد تا اداره پست توفو درجه بندی بالاتری برای طبقه‌بندی نامه‌ها به‌کار گیرد و حقوق مدیر و کارکنان این اداره پست افزایش یابد. در این نامه‌ها، اوگیلوی دستورالعمل‌های تبلیغاتی و وصایای خود را به کارکنان اگیلوی بازگو کرد. در دهه 1980، اوگیلوی از بازنشستگی خسته شد و چند سالی را در هند و سپس در آلمان گذراند. او به عنوان مدیر شعب اگیلوی در این کشورها فعالیت کرد. او تاکید داشت که او هنوز از پیری و بازنشستگی لذت نمی‌برد. او به تمامی شعبات اگیلوی در جهان سفر کرده و به نوشتن کتاب و ارائه سخنرانی‌های مختلف در همایش‌های بین‌المللی ادامه داد.مشکلات بنیاد اگیلوی

در سال 1989، یک دعوای قانونی علیه بنیاد اگیلوی آغاز شد. این دعوا به دلیل ادعای اینکه اگیلوی خود را "اولین شرکت بازاریابی" معرفی کرده بود، توسط وکلای شرکت سرمایه‌گذاری دابلیو.پی.پی آغاز شد. در پایان، شرکت دابلیو.پی.پی این دعوا را برنده شد و بنیاد اگیلوی را با مبلغ 864 میلیون دلار خرید. در جریان دادرسی، دیوید اوگیلوی سر مارتین سورل، بنیانگذار WPP را "مردک مزخرف" نامید. اما بعدها او چشم احترام خود را نسبت به سورل حفظ کرد و حتی به عنوان رییس هیئت مدیره WPP منصوب شد. مدتی از اجرای این سمت دور نگاه داشته شد و در نهایت تصاحب را پذیرفت. اوگیلوی این تغییر نگرش را با اظهار احترام به رفتار مودبانه سورل نسبت به خود توجیه کرد. اگیلوی یک نامه عذرخواهی رسمی به سورل نوشت که بعدها به عنوان "درس پذیرش متمدنانه شکست" شناخته شد. به عنوان یکی از پیشوایان صنعت تبلیغات، اگیلوی در مصاحبات خود اعتراف کرد که در آغاز تلاش برای تصاحب شرکت او توسط سورل، احساس کرده که می‌خواهد او را بکشد. اما با قبول غیرقانونی بودن این کار، تبدیل به یک طرفدار سورل شد. دیوید اوگیلوی در تاریخ 21 ژوئیه 1999 در خانه‌اش در توفو، فرانسه، دیده از جهان فرو بست.افتخارات و دستاورد های اگیلوی

در جشن تولد 56 سالگی دیوید اوگیلوی در سال 1967، به عنوان فرمانده فرمان امپراتوری بریتانیا منصوب شد. این مقام بلندپایه نشان‌دهنده تقدیر و ارادت دولت بریتانیا به شخص او بود. بسیاری از مقامات بریتانیا معتقد بودند که او مستحق دریافت لقب شوالیه بوده و بنابراین به عنوان "سر" شناخته می‌شود. او در سال 1977 به تالار مشاهیر تبلیغات ایالات متحده و در سال 1990 به عنوان دریافت‌کننده نشان هنر و ادب فرانسه انتخاب شد. همچنین، در سال 1968 به عنوان رئیس صندوق کالج متحد سیاه‌پوستان و در سال 1975 به عنوان مسئول در شورای اجرایی صندوق جهانی حیات وحش منصوب شد. این مناصب نشان‌دهنده تعهد و فعالیت‌های او در زمینه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی بوده‌اند.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها