موقعیت شما در سایت:

تولید محتوای رایگان برای جذب مشتری

تولید محتوای رایگان برای جذب مشتری

0 نظر

0 لایک

203 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/04/15

توضیحات

خیلی از افراد زحمت تولید محتوای رایگان و ارزشمند را به خودشان نمی دهند، در حالیکه تولید محتوای رایگان باعث ایجاد اعتماد در جامعه مشتریان یک کسب و کار می شود و این اعتماد در طولانی مدت باعث سودآوری کسب و کار می شود، در این مطلب می خواهم در رابطه تولید محتوای رایگان با شما بیشتر صحبت کنم.

چرا باید محتوای رایگان در اختیار کاربرانتان قرار دهید؟!

قبل از اینکه این مبحث را شروع کنیم میخواهم یک سوالی از شما بپرسم؟
آیا شما از یک فرد غریبه یا همین‌طوری به صورت تصادفی چیزی میخرید؟
مسلما نه!
مثلا اگر من شروع به انجام فروش کنم قبل از اینکه ارتباط مناسبی با شما ایجاد کنم، هیچ کس به من اعتماد نخواهد کرد و در نتیجه من هیچ فروشی نخواهم داشت!
اینجا همانجایی است که خیلی ها مسیر را اشتباه می روند!
مقاومت، ناشی از عدم اعتماد است. زمانی که مشتری احتیاجات واقعی خود را با شما در میان نمی‌گذارد، کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید. راه غلبه بر این وضعیت این است که اعتماد و اطمینان لازم را به وجود آورید تا مشتری به طور طبیعی، آنچه را که شما باید بدانید، بازگو کند.
 گذاشتن محتوای رایگان در اختیار کاربران
در ادامهی این مقاله با مثالهایی ساده و کاربردی، سعی شده لزوم استفاده از محتوای رایگان برای جذب مخاطب را بیان کنیم.
همانطور که میدانید اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال بسیار بالا میباشد، بهطوری که یکی از روشهای کم هزینه برای جذب مخاطبان هدف، تولید محتوای منحصربهفرد میباشد. با تولید محتوا به سادگی میتوانید به هرآنچه که از بازاریابی اینترنتی نیاز دارید دست پیدا کنید.
یکی از چالش ها یا بهتر بگویم سوالاتی که همیشه ذهن بازاریابان را به خود درگیر می کند، این است که چرا باید مطالبی که می توانم با دریافت پول از مشتری بهش بگویم را به صورت رایگان در اختیارش بگذارم؟
 آموزشهای رایگان
برای خیلی ها قرار دادن آموزشهای رایگانی که به صنعت و شغلشان مربوط است کاری بیهوده و چه بسا احمقانه جلوه می کند،  اما اگر در ادامه با ما همراه باشید به شما  نشان خواهم داد که تولید محتوای رایگان نه تنها اتلاف وقت نیست بلکه میتواند به افزایش فروش هم کمک بکند.
در حقیقت تبلیغات سنتی و تکراری خیلی کمتر از انتشار محتوای رایگان کارایی دارد.

بحث را از آنجایی دنبال میکنیم که اگر من نتوانم اعتماد مخاطب را جلب کنم در فروش محصولاتم دچار مشکل خواهم شد.
پس من باید چه کار کنم؟
برویم ببینیم من باید دقیقا چه کارهایی انجام دهم، و شما هم میتوانید از این فرمول برای خودتان استفاده کنید.
 جلب اعتماد مخاطب

گام اول: طرح یک مشکل یا سوال

یک مشکل یا سوال متداول که عموما مخاطبینتان از شما میپرسند را پیدا کنید.
این مشکلات را میتوانید در پیغام ها، تلفن های ارتباط با مشتری، دایرکت ها و حتی ایمیل تان شناسایی کنید
و ببیند که آیا اغلب کاربرانتان یا درصد بیشتری  از آن‌ها همان مشکل یا سوال را دارند؟
به یاد داشته باشید خواسته شما این است که مشتری با محصولات و خدمات شما خوشحال باشد و مشتریان نیز می‌خواهند شاد باشند. اگر بی‌تفاوت باشید، با سیاست‌های تدافعی به سوالات آن‌ها پاسخ دهید، آیا لحظه‌ای جادویی آفریده‌اید یا لحظه‌ای غم‌انگیز؟ اگر اقدامات شما در درک موارد به مشتریان کمک ‌کند، به آن‌ها نشان دهد که برایتان مهم هستند و می‌خواهید به آن‌ها کمک کنید، در حال ایجاد ارتباط موثر و جذب آنها هستید.


گام دوم: حل کردن مشکل یا سوال

حالا وقتشه که این سوال یا مشکل را حل کنید!
زمانی را برای سوال یا مشکل کاربرانتان اختصاص دهید و هر زمان که پاسخ کامل داشتید،  شروع کنید به تولید محتوا و آن را با همه‌ی جامعه مخاطبینتون به اشتراک بگذارید.
به راحتی می‌توانید با تولید یک محتوای جامع و دسته بندی سوالات کاربران به صورت پست تصویری یا ویدیو و یا حتی کامنت این کار را انجام دهید.


گام سوم: ایجاد حس اعتماد و برندسازی

حالا وقتشه که یک برند خوب از خودتون ایجاد کنید!
 ساخت یک برند خوب
تو این مرحله باید محتواهای رایگان زیادی تولید کنید و در شبکه های اجتماعی خودتان منتشر کنید.
در این مرحله شما اعتماد مخاطبینتون را جلب می کنید.
یکی از راه‌های جلب اعتماد مخاطبین ایجاد محتوای قابل فهم و کاربردی است. برای این منظور میتوان از تولید محتوا به کمک اینفوگرافیک ها نهایت بهره را جست هر چند که با کمک روش های مختلف دیگری همچون نوشتن مطلب در وبلاگ ها و تهیه ی پادکست ها با تمرکز بر روی مفاهیم برجسته و مهم می توان عملکرد موفقی در این راستا نشان داد اما بهترین راه انتقال اطلاعات به شیوه ای قابل فهم در کمترین زمان، تولید محتوا به کمک اینفوگرافیک ها می باشد.


گام چهارم: معرفی کالا یا محصولات

حالا وقتش رسیده که یک کالا یا محصولاتتون را به فروش برسونید.
در نظر داشته باشید قطعا شما نمیتوانید همه مشکلات مخاطبینتون را با یک محتوا حل کنید، شما الان میتوانید راهکارهای دیگری را به مشتریانتان عرضه کنید.
حالا این محتواهای رایگان چه مزیتی برای کسب و کار یا برند شما داره؟
مردم بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.
استفاده از محتوای رایگان به هر شکلی اعم از ویدیو، پست وبلاگی و چه کتاب الکترونیکی یا وبینارمی تواند اعتماد افراد به برندتان را بیشتر کند و به کسب اعتبار کسب و کارتان کمک نماید. وقتی محتوای ارزشمند و با کیفیت تولید می کنید به مشتریان خود نشان می دهید در حوزه کاری خود رهبر فکری هستید و می توانید محصولات و خدمات ارزشمندی هم ارائه کنید. در این میان اگر محتوای تولید شده آموزشی باشد  و کمک کند مشکلی از مشکلات کاربر حل شود راحت تر اعتمادش را جلب می کند و بهتر می تواند درباره خرید محصولات یا خدمات تان تصمیم گیری کند.
هر چقدر محتوای بیشتری در رابطه با محصولات و خدمات خود قرار دهید، افراد بیشتری به کسب و کار شما مراجعه کرده و دایره ارتباطات اجتماعی شما گستردهتر خواهد شد. برخی از افراد میتوانند با تخصص خود به پیشبرد اهداف کسب و کار شما کمک کرده یا مشتریان بیشتری را به سمت خدمات و محصولات شما روانه کنند. تمام این مزایا تنها با معرفی خود از طریق انتشار محتوای رایگان امکان پذیر است.
طبق تحقیقات منتشر شده توسط موسسه Content Marketing Institute، دویست میلیون نفر از کاربران اینترنت از مسدود کننده تبلیغ استفاده میکنند و اینکه بازاریابی محتوا نه تنها ۶۲ درصد هزینه کمتری از تبلیغات دارد بلکه سه برابر بازدهی بیشتری به همراه دارد.
 معرفی کالا یا محصولات به مشتری
اعتبار کلید ایجاد اعتماد و اطمینان به کیفیت برند است. شما میتوانید این اعتبار را از طریق عملکرد خوب خود هم به دست آورید. روش دیگر این است که با اشتراکگذاری محتوای رایگان در مورد حوزه کاری خود،  تخصص و تسلط خود بر این حوزه را به مخاطب نشان دهید  و خود را به عنوان منبعی معتبر و متخصص برای تهیه آن خدمات یا محصولات در ذهن آنها حک کنید.


شما می توانید هر چیزی را به مخاطبان خود بفروشید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر کاربر محتوای ارزشمند  شما را بیابد  و از آن استفاده کند چه اتفاقی می افتد؟ خب ممکن است به مشتری تبدیل شود و از محصولات یا خدمات تان هم بازدید کند.این موضوع به تنهایی بسیار مفید خواهد بود چون با یک سری کارهای ارزان و مقرون به صرفه می توان مشتری به دست آورد. در دنیایی که همه هزینه های زیادی را صرف تبلیغات مختلف می کنند شما می توانید با بازاریابی محتوایی به صورت رایگان یا  با  هزینه  اندک  به طیف عظیمی از مشتریان  بالقوه دست پیدا کنید و پرورششان دهید. همه این ها در کنار هم قرار می گیرند تا کمک تان کنند  مشتریان وفادار و راضی بسازید و از این موقعیت به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.


می توانید مشتری های بیشتری بدست آورید

نکته ای که باید بدانید این است که تمام روشهایی که شما برای رسیدن به هدفتان به کار می گیرید مهم وضروری هستند ومیتوانند به جذب مشتری و اعتماد آنها به شما کمک کنند.
همیشه این پیشفرض را در نظر داشته باشید که مشتریان چیزی را میخرند که فکر میکنند به آن نیاز دارند.
راضی سازی مشتری و خوشحال کردن او یکی از موضوعات مهمی است که بازاریابان بزرگ جهان به دنبالش هستند و از روش های متعددی برای راضی کردن مخاطبان استفاده می کنند. در این شرایط مخاطب به جای اینکه چشم بسته و کورکورانه خرید کند با چشم باز محصولات و خدمات تان را می شناسد، درباره شان اطلاعات کسب می کند و راحت تر می تواند مفید بودنشان را درک کند. همه این ها باعث می شود مخاطب به مشتری و مشتری وفادار تبدیل شود.
محتوای آموزشی رایگان که بخش های مهمی از یک کسب و کار با نرم افزار و یا موضوع خاصی را به کاربران شرح دهد و هزینه ای برای آنها نداشته باشد باعث میشود که کاربران زیادی به سوی این سایت ها روانه شوند. هرچه محتوای آموزشی قرار داده شده در این سایت ها بهتر و کامل تر باشد کاربران بیشتری به این سایت ها مراجعه می کنند و در نتیجه اعتماد کاربران به این سایت ها بیشتر و بهتر خواهد شد.
 جذب مشتری بیشتر
تولید محتوای آموزشی می تواند باعث شود که کسب و کار‌ها علاوه بر تولید محتوای آموزشی مناسب نسبت به تهیه و تولید آنها نیز کسب درآمد داشته باشند و در هنگام تولید محتوای آموزشی بعدی خود کیفیت و کمیت بیشتری به خرج دهند تا مخاطبان بیشتری را برای تولید محتوای آموزشی تولید شده ترغیب نمایند.
حالا با خودتان فکر کنید که آیا به اندازی کافی محتوای رایگان تولید کرده‌اید؟
همیشه قبل از اینکه چیزی را به مخاطبان خود بفروشید، محتوای کافی داشته باشید.


نتیجه گیری از زبان علی قلی زاده

نتیجه گیری از زبان علی قلی زاده

فروش بد نیست؛ منتهی قبلش باید اعتماد مخاطب را جلب کنید.
یکی از عواملی که رقبایتان هرگز قادر به تقلید آن نیستند، نحوه ارتباط شما با مشتریان است
اعتماد، شرط اولیه برای وفاداری است و در نهایت وفاداری است که موجب تکرار معاملات می‌شود. سعی کنید در ایجاد اعتماد فوق‌العاده باشید.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها