موقعیت شما در سایت:

زندگی نامه جان سی ماکسول

زندگی نامه جان سی ماکسول

0 نظر

0 لایک

225 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/10/21

توضیحات

جان سی ماکسول سخنران و نویسنده‌ی مشهور آمریکایی است. او یکی از شخصیت‌های برجسته‌ی دنیا در حوزه‌ی مدیریت و رهبری‌ است. که در این پست به جزئیات زندگی او می پردازیم.

جان سی ماکسول، یک نویسنده، سخنران و کشیش مشهور اهل آمریکا است. فعالیت اصلی او در زمینه نویسندگی درباره موضوعات مرتبط با رهبری می‌باشد. او چندین کتاب منتشر کرده است که بیشتر به مسائل مرتبط با رهبری می‌پردازند، از جمله "۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری" و "۲۱ ویژگی ضروری یک رهبر". از کتاب او میلیون ها نسخه به فروش رفت و برخی از آنها در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گیرند. ماکسول نظریه‌ای پنج مرحله‌ای در زمینه رهبری ارائه داده است که نشان می‌دهد یک رهبر چگونه می‌تواند در سطوح مختلف عمل کند و چگونه می‌تواند بهترین تأثیر را داشته باشد. در این مقاله، علاوه بر بررسی زندگی نامه او، به بررسی دیدگاه‌های اساسی او نیز خواهیم پرداخت. در مورد جزئیات بیشتر نظیر سن و دارایی خالص او در سال ۲۰۲۱، اطلاعات دقیق‌تری را در ادامه مقاله ارائه خواهیم داد. این شامل جزئیاتی مانند شغل، زندگی حرفه‌ای و شخصی، دارایی خالص، کتاب‌های معروف و سایر حقایق خواهد بود.


تحصیلات جان ماکسول


تحصیلات جان ماکسول

جان ماکسول، در تاریخ ۲۰ فوریه ۱۹۴۷ در شهر گاردن، ایالت میشیگان آمریکا به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در دانشگاه‌های مختلفی ادامه داد. ابتدا به کالج انجیل سیرکلویل رفت و در آنجا موفق به دریافت مدرک لیسانس در سال ۱۹۶۹ شد. سپس به دانشگاه آزوسا پاسیفیک رفت و مدرک کارشناسی ارشد الهیات را گرفت. ادامه تحصیلات خود را در مدرسه علمیه الهیات فولر ادامه داد و مدرک دکترای وزارت را نیز دریافت کرد.زندگی شخصی ماکسول

جان سی ماکسول در سال ۱۹۶۹ با مارگارت ماکسول ازدواج کرد. آنها دو فرزند به نام‌های جوئل پورتر ماکسول و سارا الیزابت میلر دارند. وی موفق به حفظ حیات شخصی خود از دید مردم و رسانه‌ها شده و با همسر و فرزندانش در فلوریدا جنوبی زندگی خوبی دارد.


آغاز فعالیت حرفه ای جان سی ماکسول


آغاز فعالیت حرفه ای جان سی ماکسول

جان سی ماکسول در دهه ۱۹۷۰ به عنوان کشیش در ایالات مختلفی از جمله ایندیانا، اوهایو، کالیفرنیا و فلوریدا فعالیت خود را آغاز کرد. پس از بیش از ۱۵ سال خدمت به عنوان کشیش اصلی در کلیسای Skyline، در سال ۱۹۹۵ از این کلیسا جدا شد. جان ماکسول همیشه تمایل داشت تا در زندگی مردم تأثیرگذاری داشته باشد و می‌خواست آنها را به سوی زندگی با ارزش و پرمعنی هدایت کند. از همان زمان، او به تدریس و نویسندگی به صورت تمام وقت اختصاص داد. در سال ۲۰۰۸، به عنوان کشیش مهمان در کلیسای جامع کریستال در کالیفرنیا خدمت کرد. اینجا مربی او رابرت اچ. شولر بود که در سال ۲۰۰۸ بازنشسته شد. ماکسول به مدت چندین سال در این کلیسا خدمت کرد و سخنرانی‌های او در برنامه‌های مهم تلویزیونی به نمایش گذاشته شد. در سال ۲۰۰۳، جان سی ماکسول اولین کتاب خود را با عنوان «هیچ چیزی به نام اخلاق تجاری وجود ندارد» منتشر کرد. این کتاب با استقبال خوبی مواجه شد و در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. سپس او چندین کتاب دیگر نیز منتشر کرد که به موضوعات مختلفی از جمله رهبری، کار گروهی و ارتباطات پرداخت. هر سال، جان سی ماکسول به عنوان سخنران در جلسات و کنفرانس‌های مختلفی شرکت می‌کند. او برای شرکت‌های برتر آمریکا و سازمان‌هایی چون آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت و لیگ ملی فوتبال سخنرانی می‌کند.


جوایز و افتخارات جان سی ماکسول


جوایز و افتخارات جان سی ماکسول

جان ماکسول به دلیل موفقیت‌های زیاد و تأثیرگذاری که در حوزه کاری‌اش داشته است، جوایز بسیاری را دریافت کرده و به عنوان یک شخصیت برجسته شناخته شده است. او به عنوان یکی از برترین ۲۵ نویسنده در تالار مشاهیر دهمین سالگرد سایت Amazon.com قرار گرفته است. همچنین یک ساختمان به نام او در دانشگاه ایندیانا وسلیان اختصاص یافته است. در سال ۲۰۱۵،او به عنوان عضو انجمن IWU of World Changers انتخاب شد و مدرک دکترای افتخاری را دریافت کرد. جان سی ماکسول به عنوان سخنران اصلی در چندین کنفرانس مهم حوزه رهبری شرکت کرده است، از جمله کنفرانس رهبری NAA اتحاد نمایندگان ملی و کنفرانس ملی Symmetry Financial Group. او در سال ۲۰۱۲ از سوی Toastmasters International به عنوان برنده جایزه Golden Gavel شناخته شد. در ماه مه سال ۲۰۱۴، مجله تجاری Inc.Magazine او را به عنوان کارشناس برجسته شماره یک در زمینه رهبری و مدیریت در جهان معرفی کرد.دارایی خالص جان سی ماکسول

جان سی ماکسول، نویسنده، سخنران، و کشیش مشهور، دارای دارایی خالصی بیش از ۱۲ میلیون دلار است. این ثروت عظیم از طریق فعالیت‌های موفق او به عنوان نویسنده، سخنران و کشیش به دست آمده است. ماکسول چندین کتاب پرفروش منتشر کرده است که میلیون‌ها نسخه از آنها در سراسر جهان به فروش رفته است. او مؤسس چندین سازمان موفق نیز می‌باشد، از جمله INJOY، Maximum Impact، The John Maxwell Team، ISS و EQUIP. به علاوه، به عنوان استاد فروش و سخنران مهمان در دانشگاه‌ها و در جلسات شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی فعالیت دارد. جان ماکسول یکی از مشهورترین نویسندگان جهان در زمینه رهبری است. او به رهبران جهان در بهبود مهارت‌های مدیریتی و رهبری کمک کرده و در شبکه‌های اجتماعی مختلف، از جمله توییتر که بیش از ۲٫۵ میلیون دنبال‌کننده دارد، فعالیت گسترده‌ای دارد.


بهترین کتاب های جان سی ماکسول


بهترین کتاب های جان سی ماکسول


قانون انکار ناپذیر رهبری:

قانونی که بر اساس آن، یک رهبر باید توانایی قبول و مقابله با واقعیت‌ها و مشکلات را داشته باشد و از انکار مسائل یا واقعیت‌های ناخوشایند پرهیز کند.

مدیریت ارتباطات:

هنر مدیریت ارتباط با دیگران و ایجاد ارتباطات سالم و مثبت در محیط کار یا تیم. این شامل مهارت‌های ارتباطی، گفتگوهای باز، و فرآیندهای ارتباطی مؤثر است.

رهبری 360 درجه:

نوعی از رهبری که به معنای وسیع، از تأثیرگذاری و رهبری در همه جهات یا ابعاد، از جمله بازوهای پایین‌تر، همتاها و حتی افراد بالاتر، سخن می‌گوید.

درجا زدن ممنوع:

اصطلاحی که به معنای عدم پیشرفت یا توسعه در کارها یا زندگی اشاره دارد. این اصطلاح تأکید بر لزوم پیشرفت و تحول دائمی دارد.

اصول رهبری:

اصول و مبانی اساسی که یک رهبر در مدیریت و هدایت تیم یا سازمان از آنها استفاده می‌کند. این ممکن است شامل اصول انصاف، اعتماد، و انگیزش باشد.

5 مرحله رهبری:

مراحلی که یک فرد یا رهبر در طول زمان از آنها عبور می‌کند تا مهارت‌ها و توانمندی‌های رهبری خود را توسعه دهد. این ممکن است شامل شناخت خود، توسعه مهارت‌ها، رهبری تیم، رهبری سازمانی و اثربخشی مدیریتی باشد.

رهبری طلایی:

نوعی از رهبری که به عنوان الگوی ایده‌آل شناخته می‌شود و از نظر مهارت‌ها، اخلاق، و تأثیرگذاری بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد.نگاهی به برخی جملات زیبای جان مکسول

• فرصت همیشه جایی است که شما هستید
• افراد اول تحت تاثیر رهبر قرار می گیرند، نه چشم انداز.
• غرور ما را در مقابل نصیحت یا هشدارهای اطرافیانمان کر می کند.
• رهبر کسی است که راه را می داند، راه را طی می کند، و راه را نشان می دهد.
• گاهی وقت‌ها کوچکترین قدم در مسیر درست تبدیل به بزرگترین قدم در زندگی شما می‌شود.
• مردم هیچ وقت اهمیت نمی دهند که تو چقدر می دانی تا زمانی که بدانند تو چقدر اهمیت می دهی.
• بزرگترین اشتباهی که ما می کنیم اینست که همواره در ترس هستیم که شاید یک اشتباه مرتکب شویم.
• من اعتقادی ندارم که خدا به من رویایی می‌ دهد تا مأیوسم کند. او به من رویایی می ‌دهد تا تحقق پیدا کند.
• بزرگترین روز در زندگی شما و من وقتی است که مسئولیت کامل نگرش خود را قبول کنیم. آن روزی است که ما واقعا بالغ می شویم.
• اگر تصور می‌کنید که رهبری یعنی اینکه افراد را به دنبال خود بکشانید، شاید رهبر خوبی باشید. ولی اگر تصور می‌کنید که رهبری یعنی اینکه افراد را به دنبال آرمانی بزرگ بکشانید، این پتانسیل را دارید که رهبری بزرگ باشید.
• خداوند به هر کس تابلوی نقاشی سفیدی در ابتدای زندگی او داده است. وقتی که خدا به ما قلمو و رنگ می‌دهد کلمۀ «هدف» را زمزمه می‌کند، و ما را آزاد می‌گذارد تا هنرمند زندگی خود باشیم.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها