موقعیت شما در سایت:

زندگی نامه کیمبال ماسک

زندگی نامه کیمبال ماسک

0 نظر

0 لایک

301 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/10/25

توضیحات

کیمبال ماسک، برادر ایلان ماسک، یک سرآشپز، رستوران دار و بشردوست ساکن پرتوریا در آفریقای جنوبی می باشد. کیمبال توسط انجمن جهانی اقتصاد به عنوان کارآفرین اجتماعی جهانی معرفی شده است.

کیمبال ماسک، یک آشپز و صاحب رستوران اهل پرتوریا در آفریقای جنوبی است. او نه تنها در عرصه آشپزی مشغول به فعالیت است بلکه به عنوان یک فرد انسان دوست نیز شناخته می‌شود. کیمبال توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان کارآفرین اجتماعی جهانی تشویق شده است، که نشان از تعهد او به خدمت به جامعه دارد. او یکی از بنیان‌گذاران و رئیس سه شرکت بزرگ در زمینه مواد غذایی است که سریعاً در حال گسترش در سراسر ایالات متحده است. کیمبال علاوه بر این که برادر ایلان و توسکا ماسک (خانواده ایلان ماسک، بنیان‌گذار تسلا) است، بلکه او همچنین یکی از سهامداران اصلی شرکت تسلا می‌باشد.


کیمبال ماسک کیست؟


کیمبال ماسک کیست؟

کیمبال ریو ماسک، که با نام کیمبال ماسک معروف است، در ۲۰ سپتامبر ۱۹۷۲ در خانواده‌ای بزرگ و جاه‌طلب در پرتوریا، آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او به همراه برادرش ایلان و خواهرش توسکا، همچنین بسیاری از عموزاده‌هایش، در یک محیط بزرگ شدند. مادرش، مایه ماسک، یک تخصصی در زمینه تغذیه و مدلینگ بود و پدرش، ارول ماسک، در زمینه عمران فعالیت می‌کرد. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان در پرتوریا، آفریقای جنوبی، کیمبال به منظور دیدار با برادرش ایلان، به کینگستون، انتاریو، کانادا مهاجرت کرد. او در دانشگاه کوئینز ثبت‌نام کرد و در رشته بازرگانی تحصیلات خود را آغاز کرد. در دوران تحصیلی، کیمبال برای اولین بار در اسکوشیابانک کار کرد و در سال ۱۹۹۵ (۱۳۷۴ شمسی) با موفقیت فارغ‌التحصیل شد.


زندگی شخصی کیمبال ماسک


زندگی شخصی کیمبال ماسک

کیمبال ماسک و جن لوین ازدواج کردند و با هم The Kitchen را تأسیس کردند. این زوج سه فرزند داشتند، اما متأسفانه پس از مدتی از یکدیگر جدا شدند. در حال حاضر، کیمبال ماسک در شهر بولدر، کلرادو زندگی می‌کند. در آوریل ۲۰۱۸ میلادی، او با کریستیانا ویلی ازدواج کرد. کریستیانا ویلی یک فعال محیط زیست و دختر میلیاردر سام ویلی است.آغاز کارآفرینی کیمبال ماسک

در سال ۱۹۹۵ میلادی (۱۳۷۴ شمسی)، کیمبال ماسک وارد دنیای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری شد. او ابتدا با تأسیس یک تجارت نقاشی مسکونی به نام "College Pro Painters"، اقدام به کسب تجربیات کاری کرد.

همان سال، همراه با برادرش ایلان، شرکت خود را به نام "Zip2" راه‌اندازی کردند. این شرکت به عنوان یک راهنمای آنلاین فعالیت می‌کرد و نسخه‌های الکترونیکی روزنامه‌های مشهور نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون را ارائه می‌داد.

در سال ۱۹۹۹ میلادی (۱۳۷۸ شمسی)، شرکت Zip2 را با معامله‌ای سودآور به ارزش ۳۰۷ میلیون دلار به فروش رساندند.

کیمبال به تدریج به یک سرمایه‌گذار معتبر در زمینه‌های نرم‌افزار و فناوری ارتباطات تبدیل شد. او در یکی از اولین سرمایه‌گذاری‌های برادرش، X.com (که بعدها به PayPal تغییر نام یافت)، سرمایه‌گذاری کرد.

در مارس ۲۰۰۰ میلادی (اسفند ۱۳۸۷ شمسی)، Confinity (یک شرکت نرم‌افزاری مستقل که با ایجاد پی‌پال به شهرت رسید) با X.com ادغام شد. در نتیجه، X.com تصمیم گرفت سایر عملیات بانکداری اینترنتی خود را به جز سرویس پول PayPal خاتمه دهد.

در نهایت، در سال ۲۰۰۱، X.com به نام PayPal تغییر نام یافت و یک سال بعد، شرکت تجارت الکترونیک چندملیتی eBay، X.com را با قیمت ۱.۵ میلیارد دلار در سهام خرید.


آغاز فعالیت آشپزی کیمبال ماسک


آغاز فعالیت آشپزی کیمبال ماسک

بعد از دستیابی به موفقیت چشمگیر با پی‌پال، بسیاری فرض کردند که اگر کسی به جز کیمبال ماسک بود، ممکن بود تصمیم بگیرد بازنشسته شود و باقی عمر خود را در آرامش و لذت سپری کند. اما کیمبال، احساس شوق و اشتیاق جدیدی کرد. زمانی که برادرش ایلان در کالیفرنیا ماند و به ساختن امپراتوری خود در حوزه انرژی پرداخت، کیمبال به نیویورک رفت تا در یک موسسه معتبر آشپزی فرانسه در زمینه هنرهای آشپزی تحصیل کند. بعد از فارغ‌التحصیلی، در فوریه ۲۰۰۲ میلادی (بهمن ۱۳۸۰ شمسی)، کیمبال ماسک و همسرش جن لوین سفر جاده‌ای در سراسر ایالات متحده را شروع کردند تا مکانی ایده‌آل برای راه‌اندازی رستوران خود را پیدا کنند. آنها به شیکاگو، جکسون هول، دنور، سانتافه، سن دیگو، لاگونا بیچ، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، پورتلند و سیاتل سفر کردند و سپس در بولدر استرالیا به دلیل آب و هوا و غذای خوب آن مستقر شدند. سرانجام، در آوریل ۲۰۰۴ میلادی (فروردین ۱۳۸۳ شمسی)، ماسک، لوین و سرآشپز هوگو متسون "The Kitchen Boulder" را افتتاح کردند.موفقیت های کیمبال ماسک در آشپزی

در مرحله بعد، یک رستوران معمولی آمریکایی در سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ شمسی) در نزدیکی رستوران اصلی کیمبال در پارک استریت مال تأسیس شد. این رستوران زنجیره ای در گلندیل، استاپلتون و ایستگاه یونیون دنور شعبه دارد. آشپزخانه‌ی این رستوران در 13 سال گذشته به یک خانواده از رستوران‌ها تبدیل شده است که هدف آن تهیه غذای ساده و اصیل برای آمریکاییان است. این رستوران با توجه به کیفیت غذا و خدمات، توسط مراکز و سازمان‌های معتبر آشپزی مانند Food & Wine، Zagat’s، Gourmet، OpenTable و بنیاد جیمز ریش به عنوان یکی از برترین رستوران‌های کشور شناخته شده است. در نوامبر ۲۰۰۶ میلادی، کیمبال ماسک به عنوان مدیرعامل در شرکت OneRiot فعالیت خود را شروع کرد، که یک شرکت در حوزه استراتژی و پیاده‌سازی بازاریابی از طریق ایمیل بود. او در سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی، زمانی که OneRiot توسط Walmart Labs خریداری شد، این شرکت را ترک کرد. در سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۳۹۶ شمسی)، او Square Roots Urban Growers را تأسیس کرد، یک شرکت تولید مواد غذایی که به ساخت پردیس‌هایی از مزارع عمودی هیدروپونیک با کنترل دقیق بر آب و هوا در محیط شهری پایدار می‌پردازد.کارهای خیر کیمبال ماسک

در سال ۲۰۱۱ میلادی، کیمبال ماسک یک بنیاد غیرانتفاعی با عنوان "باغ‌های یادگیری" را تأسیس کرد. این سازمان یک مدرسه بود که به کودکان در مورد جنبه‌های مختلف غذا، تغذیه سالم، انتخاب‌های سبک زندگی سالم و محیط زیست آموزش می‌داد.

کیمبال ماسک تصمیم گرفته بود که بخشی از فروش هر یک از رستوران‌های "The Kitchen" را برای ایجاد و نگهداری باغ‌های یادگیری در جوامع مختلف و محروم خود اختصاص دهد.

در سال ۲۰۱۲ میلادی، رام امانوئل، شهردار شیکاگو، یک میلیون دلار از طرف خود را اهدا کرد تا کمک به سازمان کیمبال ماسک برای ایجاد ۸۰ باغ  در این شهر شود.

از سال ۲۰۱۷ میلادی، پس از شش سال از تأسیس، جامعه آشپزخانه بیش از ۴۰۰ باغ آموزشی راه‌اندازی کرده است. این باغ‌های یادگیری به بیش از ۱۰۰۰۰۰ دانش‌آموز در شیکاگو، لس آنجلس، ممفیس، ایندیاناپولیس و دنور امکان دسترسی به آموزش می‌دهند.


کیمبال و برادرش ایلان ماسک


کیمبال و برادرش ایلان ماسک

ارول در نمایش کایل و جکی، کیمبال ماسک را به عنوان یک فرد پر افتخار و شاد توصیف کرد و اعلام کرد که پسر دوم او یک "میلیاردر" است. این اظهارات بر اساس تخمین مقدار دارایی خالص برادر ایلان توسط مجله فوربس برآورد شده بود که به مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار آمریکا می‌رسید. کیمبال ماسک به لطف تلاش‌های تجاری موفق خود، از جمله ایجاد شرکت‌هایی مانند Zip۲ و X.com که بعدها به بخشی از شرکت PayPal تبدیل شد، به یک شخصیت معروف در دنیای کسب و کار تبدیل شده است.جوایز و دستاورد های کیمبال ماسک

در مارس ۲۰۱۷ میلادی، کیمبال ماسک به عنوان یکی از افراد خلاق و نوآور در حوزه تجارت توسط مجله Fast Company شناخته شد. این تشخیص به دلیل داشتن ایده‌ها و پروژه‌های خاص و خلاقانه در عرصه کسب و کار به او اعطا شد. علاوه بر این، به دلیل فعالیت‌های انسان‌محور و کارهای بشردوستانه‌اش، بنیاد شواب (که یک سازمان معتبر جهانی اقتصاد است)، کیمبال ماسک را به عنوان کارآفرین اجتماعی سال در همان ماه، مارس ۲۰۱۷ میلادی، انتخاب کرد. این انتخاب به دلیل نقش او در پروژه‌ها و فعالیت‌های مثبت و اجتماعی بود.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها