موقعیت شما در سایت:

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

0 نظر

0 لایک

350 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/04/18

توضیحات

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی تا همین چندسال پیش برای مردم یه موضوع دور از ذهن بود، ولی الان در این چند سال اخیر دیده ایم که کسب درآمد از شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام در ایران به یکی از شیوه های ضروری برای معرفی کالا و خدمات تبدیل شده است و اغلب صاحبین کسب و کارهای کوچک از شبکه های اجتماعی کسب درآمد می کنند.

آشنایی با انواع روش‌های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

امروزه هر شخصی به نحوی با شبکه‌های اجتماعی در ارتباط است. اما کسب درآمد از شبکه های اجتماعی فرایندی است که نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد و به کلی با اینکه یک کاربر ساده شبکه اجتماعی باشید، متفاوت است. اگر شما یک نویسنده ماهر هستید که به دنبال منابع درآمد بیشتری می‌گردید یا اگر یک فرد خانه‌دار، بازنشته، دانشجو و یا شخصی هستید که با این شبکه‌ها سر و کار دارید، می‌توانید با دانستن تکنیک‌های ساده به کسب درآمد از شبکه های اجتماعی بپردازید.
در این مقاله نکاتی برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی عنوان شده است که هر کسی می‌تواند با استفاده از آن‌ها به درآمد بیشتری دست پیدا کند.چرا کسب درآمد از شبکه های اجتماعی امکانپذیر است؟
 کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی ابزاری در دسترس هستند که با چند کلیک ساده و در هر ساعت از شبانه روز قابل دسترسی هستند. یکی از ویژگی‌های مهم این شبکه‌ها این است که سختی و پیچیدگی خاصی ندارند و تقریبا می‎‌توان گفت هر شخصی به راحتی و با کمی آموزش، قادر به کار کردن با آنها است. طبق آمارهای منتشر شده از سایتهای معتبری مانند استاتیستا، می‌توان گفت حدود دو و نیم میلیارد نفر در این شبکه‌ها حضور دارند و حداقل از یکی از این شبکه‌ها استفاده ماهیانه دارند. 
این روش بازاریابی مدرن، تجار، شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ و حتی کوچک و نوپا را به سمت خود کشیده است تا به کسب درآمد از شبکه های اجتماعی بپردازند. به همین علت شبکه‌های اجتماعی نیز روز به روز دامنه تبلیغات و امکانات خود را افزایش می‌دهند تا بتوانند به یکی از منابع تجارت پرسود و موفق تبدیل شوند. تصور کنید اگر شما هم جزیی از این تجارت باشید تا چه حد خواهید توانست به کسب درآمد از شبکه های اجتماعی بپردازید و این شبکه‌ها برای شما موثر و پرسود خواهد شد؟پنج نکته مهم در زمینه کسب درآمد از شبکه های اجتماعی
 پنج نکته مهم در زمینه کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

در ادامه این مطلب به بررسی برخی از راه‌های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت:


1- در مورد اینفلوئنسرها اطلاعات کسب کنید و با پست‌های اسپانسر کسب درآمد کنید
اگر به عنوان یک اینفلوئنسر فعالیت کنید می توانید برندهای مختلف را در تبلیغ پستهایی که دارند کمک کرده و از این راه کسب درآمد کنید. اینفلوئنسر به غیر از اشخاص معروف و سلبریتی به اشخاصی در شبکه اجتماعی گفته می‌شود که با انجام و اشتراک برخی از پست‌های تخصصی در هر زمینه به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. برای مثال اشخاصی که به نقد و بررسی محصولات آرایشی یا رستوران‌ها می‌پردازند، اینفلوئنسرهایی در زمینه کاری خود هستند.
اینفلوئنسرها افرادی معتمد با پتانسیل بالا هستند که با تاثیرگذاری آنلاین بر فالوئرها می‌توانند افراد را به سمت استفاده از یک کسب و کار ترغیب کنند. شما می‌توانید به راحتی به یک اینفلوئنسر مارکتر حرفه‌ای تبدیل شوید. برای رسیدن به این هدف باید مقالاتی را در این مورد مطالعه کنید و از نحوه عملکرد اینستاگرام و سایر شبکه‌های مشابه آشنایی داشته باشید.


2- یک واسطه یا فروشنده باشید و محصولات و خدمات سایرین را به فروش برسانید.
 فروش محصولات از طریق شبکه‌های اجتماعی
امروزه افراد زیادی هستند که از طریق اینستاگرام محصولات دیگران را به راحتی به فروش می‌رسانند. اینستاگرام براساس آمار جدید سایت استاتیستا دارای حدود یک میلیارد نفر کاربر فعال است. برای کسب درآمد از شبکه های اجتماعی می‌توانید خدمات دیگران را در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود عرضه کنید و به ازای آن پورسانت دریافت کنید. در این شرایط شما به عنوان فروشنده خدمات و محصولات شرکت‌های بزرگ فعالیت می‌کنید و اگر صفحه‌ای با تعداد فالوور بالا برای خود دست و پا کنید، نانتان در روغن است.
برای اینکه در فروش محصولات از طریق شبکه‌های اجتماعی موفق باشید، موارد زیر را در نظر بگیرید:
• در استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام و لینک‌دهی به صفحات سایت‌های مختلف حرفه‌ای شوید، چرا که مشاهده استوری برای اغلب افراد جذاب است و وقت زیادی نمی‌گیرد. 
• به روش عملکرد کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی تسلط پیدا کنید و کسب درآمد کنید.
• از طریق استفاده از ابزارهای تبلیغاتی جدید لینکداین جزو اولین کسب و کارهایی باشید که از این شبکه اجتماعی در ایران سود می‌برید.
• کار در گروه‌های فیسبوکی را یاد بگیرید و با روش هشتگ‌گذاری صحیح و افزایش لایک پست‌ها آشنا شوید. از طریق توئیت گذاشتن در توئیتر تبلیغ کنید.
• در یوتیوب محتوای ویدئویی آپلود کنید و ...


3- پوسترها و سایر تبلیغات گرافیکی در شبکه‌های اجتماعی
 پوسترها و سایر تبلیغات گرافیکی در شبکه‌های اجتماعی
محصولات فتوژنیک در اکثر شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده هستند. عکس‌های با کیفیت بالا که با دوربین گرفته شده‌اند، پوسترها و بنرهای با کیفیت بالا، ویدئوهایی که به خوبی تولید شده باشند، تیزرهای تبلیغاتی و سایر محصولات مجازی مبتنی بر عکس همگی از محصولات مخاطب پسند هستند که کاربران شبکه‌های اجتماعی را به سمت صفحه شما ترغیب می‌کنند.
از این طریق به راحتی می‌توانید نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید. اگر یک عکاس، طراح، گرافیست هستید، به سادگی و با طراحی پوسترها و انیمیشن‌های جذاب به کسب درآمد از شبکه های اجتماعی بپردازید و صفحه پربازدیدی داشته باشید. همچنین می‌توانید برای سایر کسب و کارها عکس‌ها و بنرها یا موشن‌گرافی‌های حرفه‌ای طراحی کنید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید.


4- صفحات پربازدید ایجاد کنید و تبلیغات بگیرید
 ایجاد صفحات پر بازدید در شبکه های اجتماعی
اگر در نوشتن مطالب پرمخاطب مهارت دارید یا اگر هر نوع هنری دارید که می‌تواند بازدیدکنندگان صفحه شبکه اجتماعی شما را افزایش دهد، آن را از دیگران دریغ نکنید. شما می‌توانید با فعالیت مداوم و منظم در شبکه‌های اجتماعی و ارسال پست‌های پرمحتوا و جذاب، به تدریج تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید و سپس از طریق تبلیغ محصولات یا خدمات سایر کسب و کارها در صفحه خود، به کسب درآمد بپردازید.


5- محصولات فیزیکی خود را بفروشید
 فروش محصولات فیزیکی
اگر شما تولیدکننده یک محصول هستید، به راحتی می توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود را توسعه دهید و به کسب درآمد از شبکه های اجتماعی بپردازید. بسیاری از افرادی که محصولات ساده‌ای برای فروش داشته‌اند، از این طریق به موفقیت‌های زیادی رسیده‌اند. برای مثال چند سال پیش دو دختر جوان در یکی از شهرستان‌های ایران شروع به ساخت زیورآلات دست ساز کردند و محصولات خود را در اینستاگرام به نمایش گذاشتند. این دو نفر توانستند گستره فروش محصولات خود را نه تنها به سراسر کشور که به وسعت دنیا برسانند. اکنون کسب و کار آنها به شکلی پیشرفت کرده است که در بهترین و معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند و از معتبرترین شرکتهای دنیا پیشنهاد کار داشته‌اند.نتیجه گیری از زبان علی قلی زاده
 نتیجه گیری از زبان علی قلی زاده

امروزه اکثر افراد جامعه یک گوشی هوشمند در اختیار دارند که همه جا در دسترس آنهاست. بازاریابی و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی نیز به واسطه گسترش تلفن همراه، وسعت زیادی پیدا کرده است. همه کسب و کارها در کنار وظایف اصلی خود شبکه‌های اجتماعی را نیز به عنوان یک بازاریابی مدرن استفاده می‌کنند. شما هم می‌توانید به راحتی از هر مکانی به کسب درآمد از شبکه‎‌های اجتماعی بپردازید و این کار را به صورت یک کار پاره وقت و حتی تمام وقت دنبال کنید. 
حتی شرکتهایی وجود دارد که به دنبال افرادی مانند شما هستند تا مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را به افراد توانمند در این زمینه بسپارند و این هم یکی از راه‌های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی است. پس کافیست وارد دنیای گسترده شبکه‌های اجتماعی شوید و به سیر و سیاحت و کسب درآمد در آن بپردازید.

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها