موقعیت شما در سایت:

زندگینامه ژاکلین مارس

زندگینامه ژاکلین مارس

0 نظر

0 لایک

1327 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/02/09

توضیحات

زندگینامه ژاکلین مارس از صاحبان شرکت مارس
ثروت خالص دارایی های او در تاریخ 31 مارس ۲۰۲۳ معادل ۳۸.۳ میلیارد دلار آمریکا میباشد.

ژاکلین مارس کیست؟

ژاکلین مارس کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی ست که در حال حاضر از مالکین و اعضای هیئت مدیره شرکت مارس اینکورپوریتد می باشد. او فرزند فارست مارس و نوه فرانک سی. مارس، بنیانگذار شرکت مارس اینکورپوریتد است. 
ژاکلین مارس در سال ۱۹۳۹ در آمریکا به دنیا آمد. او یک ارث برنده بزرگ است که سرمایه گذاری های موفقی را نیز به انجام رسانده است. او دختر آودری روث و فارست مارس می باشد و نوه فرانک سی. مارس، موسس کارخانه شکلات سازی مارس است. ژاکلین دو برادر هم دارد. 
ژاکلین مارس از مدرسه میس هال در ماساچوست فارغ التحصیل شد. او در دوران جوانی خود به عنوان سوارکار در بسیاری از نمایش های اسب شرکت کرد. ژاکلین از کالج براین ماور مدرک تحصیلی خود را در رشته انسان شناسی دریافت نمود.
ژاکلین مارس هم در کنار سایر اعضای خانواده مارس، شرکت مارس اینکورپوریتد را به ارث برده و صاحب آن شده است. در سال ۲۰۱۹ سهم او از این کمپانی برابر با ۲۳.۵ میلیارد دلار بوده که او را در لیست ثروتمندترین افراد دنیا قرار داد. ژاکلین اوایل جوانی مشغول تشکیل خانواده شد و بعد فعالیت خود در شرکت مارس را در سال ۱۹۸۲ آغاز نمود. در آن زمان او رئیس گروه محصولات غذایی بود. سال ۲۰۰۱ او بازنشسته شد. 
بیوگرافی ژاکلین مارسپدربزرگ ژاکلین، فرانک مارس، که سال ۱۸۸۲ به دنیا آمد در کودکی درست کردن نوعی شکلات را از مادرش یاد گرفت و سال ۱۹۱۱ ساخت و فروش آب نبات باترکریم را از خانه خودش در واشنگتن آغاز کرد. او سال ۱۹۲۰ کسب و کار خود را به مینیاپولیس منتقل نمود و شروع به تولید انواع و اقسام شیرینی ها از جمله میلکی وی، اسنیکرز و سه تفنگدار نمود.
پس از مرگ فرانک در سال ۱۹۳۴، تنها پسرش، یعنی فارست مارس، کسب و کار خانوادگی را به دست گرفت، آن را توسعه داد و محصولات غذای آماده و حتی غذای حیوانات خانگی را هم به محصولات شرکت اضافه کرده، تولید نمود و وارد بازار کرد. فارست در سال ۱۹۶۹ از مدیریت روزانه این شرکت کناره گرفت و کنترل آن را به دو برادر ژاکلین، جان و فارست جونیور، که سال ۲۰۱۶ درگذشت، سپرد.
بیوگرافی ژاکلین مارسژاکلین مارس در سال 1961 با دیدید هال بادگر ازدواج کرد. انها سه فرزند به نام های کریستینا، استفان و الکساندرا دارند. در سال 1984 این ازدواج به پایان رسید و ژاکلین مارس در سال 1986 با هانگ وگل ازدواج کرد. هرچند این ازدواج نیز در سال 1994 به جدایی منجر شد. 
سال ۲۰۱۳، ژاکلین مارس در نزدیکی خانه ‌اش در ویرجینیای شمالی تصادف سختی داشت. ماشین او با یک ون کرایسلر برخورد کرد که شش سرنشین داشت. یکی از مسافران که ۸۶ سال سن داشت، در دم جان باخت و یکی دیگر که هشت ماهه باردار بود، جنین خود را سقط کرد. در نهایت ژاکلین به رانندگی بی ملاحظه متهم شد. بعدها خودش اقرار کرد که روی فرمان خوابش برده است. سرانجام این تاجر ثروتمند به اتهام رانندگی بی ملاحظه مجرم شناخته شد. 
ژاکلین مارس یکی از متولیان تیم سوارکاری ایالات متحده است. او یک مزرعه ارگانیک در حال فعالیت دارد که توسط Land Trust of Virginia محافظت می شود. او همچنین در هیئت مدیره اپرای ملی واشنگتن و کتابخانه ملی ورزشی و موزه هنرهای زیبا حضور دارد. 
او همچنین به طور مداوم گروه League of Conservation Voters را مورد حمایت خود قرار داده است.  

اعتقادات شخصی و نحوه مدیریت

اعتقادات ژاکلین مارسژاکلین مارس زنی تحصیل کرده ست که علاوه بر مهارت در زمینه های تجارت و امور مالی، در زمینه انسان شناسی نیز اطلاعاتی دارد. ژاکلین بسیار منظم و سخت کوش است و همین امر باعث شده تا یکی از موفق ترین زنان تاجر در سراسر دنیا باشد. او همچنین زنی بسیار فروتن و متواضع است. ژاکلین مارس یک بانوی خانواده به تمام معنا ست که از سه فرزند خود صاحب شش نوه می باشد. او بسیار خیر است و در زندگی خود از بسیاری از اهداف و وقایع خیرخواهانه حمایت کرده است. ژاکلین همچنین عشق عمیقی به اسب ها دارد و متولی تیم سوارکاری ایالات متحده می باشد. 
ژاکلین مارس توصیه هایی برای موفقیت در بیزنس داشته است که برخی از آنها به این قرار اند:
۱- تسلیم نشو. اگر یک ایده یک بار کار نکرد به این معنی نیست که هیچگاه کار نخواهد کرد. 
۲- جرات رویاپردازی داشته باش. هیچکس فکر نمی کرد یک کارخانه شکلات سازی، برند غذاهای حیوانات خانگی را هم وارد بازار کند و موفق شود.
۳- گاهی سرمایه گذاری های کوچک می توانند پتانسیل های عمیقی که در ما وجود دارند را شکوفا کنند.
۴- شما باید یاد بگیرید که سعی نکنید پاسخ هایی را بشنوید که دوست دارید بشنوید، بلکه باید به گونه ای سوال بپرسید که جواب های دقیق تری بگیرید.
۵- بسیاری از بیزنسمن ها متوجه رابطه بین موفقیت بلند مدت و پایداری می شوند و این بسیار دلگرم کننده ست. 
۶- این کار برای یک سازمان، ضرورتی اخلاقی ست که بنشیند و به حرف های مشتریان و کسانی که به آنها خدمت می کند گوش دهد.
۷- ما همگی مقصد یکدیگریم.
۸- یک جهان پایدار یعنی همه با هم برای رفاه همگانی کار کنیم.
۹- مردم اغلب افراد ایده آلیست (کمال گرا) را به چشم شخص تازه کار می بینند.
۱۰- ایستادن در کنار فقرا به معنای دور شدن از رهبران غیراخلاقی است، حتی اگر که شرکت ‌هایی «موفق» داشته باشند. من فکر می ‌کنم ما اغلب رهبری را با متخصص بودن یکی می ‌دانیم – اینطور نیست، رهبر باید بتواند مسائل را اصلاح کند. اما در این دنیای به هم پیوسته ای که اکنون در آن زندگی می کنیم، انجام این کار برای یک نفر تقریبا غیرممکن است.  

شرکت ها ژاکلین مارس

مارس اینکورپوریتد

شرکت ژاکلین مارسژاکلین مارس تقریبا یک سوم شرکت مارس را دارا بوده و عمده ثروت او هم از همین مجموعه است. او ۲۰ سال در این شرکت کار کرده و تا سال ۲۰۱۶ هم در هیئت مدیره آن بوده. در حال حاضر پسرش، استفان باگر، در هیئت رئیسه این گروه قرار دارد. برادر ژاکلین، جان مارس، یک سوم دیگر شرکت را دارا ست و یک سوم آخر هم متعلق به ۴ دختر برادر دیگرش، فارست جونیور مارس است. 
مارس اینکورپوریتد، بزرگترین بیزنس شکلات سازی در دنیا ست که شکلات های معروف اسنیکرز، توییکس، ام اند ام و میلکی وی از محصولات این شرکت هستند. شرکت مارس با خرید شرکت رینگلی در سال ۲۰۰۸ با قیمت ۲۳ میلیارد دلار، بیش از نیمی از بازار آدامس ایالات متحده را از آن خود کرد. آدامس معروف اوربیت از دیگر محصولات شرکت مارس می باشد. این شرکت در زمینه مواد غذایی و همچنین غذای حیوانات خانگی هم محصولات معروفی را عرضه کرده.
مارس اینکورپوریتد سالانه حدود ۴۵ میلیارد دلار فروش دارد. این شرکت همچنین VCA، بیمارستان های زنجیره ای حیوانات را در سال ۲۰۱۷ و شرکت تولیدکننده اسنک بار Kind را سال ۲۰۲۰ خریداری کرد.
شرکت ژاکلین مارسمارس اینکورپوریتد یک تولیدکننده امریکایی چندملیتی ست که در زمینه تولید و پخت شیرینی و شکلات، محصولات غذایی، غذای حیوانات خانگی و خدمات مراقبت از حیوانات فعالیت می کند. مارس به عنوان چهارمین شرکت خصوصی بزرگ در ایالات متحده رتبه بندی می شود و دفتر مرکزی آن در ویرجینیا واقع شده است. مارس در چهار بخش تجاری در سراسر جهان فعالیت می کند: 
Mars Wrigley Confectionery (واقع در شیکاگو، ایلینوی)
Petcare (واقع در بلژیک)
Food (واقع در کالیفرنیا)
MARS Edge (واقع در مریلند)
فرانک مارس (پدربزرگ ژاکلین) که مادرش به او یاد داده بود چگونه آب نبات دستی درست کند، تا سن ۱۹ سالگی آب نبات درست می کرد و می فروخت. سال ۱۹۱۱ فرانک به همراه همسر دومش یک کارخانه آب نبات سازی در واشنگتن افتتاح کرد. این کارخانه آب نبات تازه را به صورت عمده تولید کرده و به فروش می رساند. اما این بیزنس او به شکست انجامید زیرا یک تجارت بهتر به نام Brown & Haley وجود داشت که در همان شهر فعالیت می کرد و بازار را از آن خود کرده بود. سال ۱۹۲۰ فرانک به شهر خودش برگشت، جایی که اولین تجسم شرکت امروزی مارس، به نام شرکت Mar-O-Bar در مینیاپولیس تأسیس شد و بعداً در آنجا با نام Mars, Incorporated ثبت گردید.
پسرش فارست، با الهام از یک نوع میلک شیک در سال ۱۹۲۳، شکلاتی را به نام میلکی وی ابداع کرد که بسیار هم پرفروش شد. 
سال ۱۹۲۹ فرانک شرکت را به شیکاگو منتقل کرد. سال ۱۹۳۰ او شروع به تولید شکلات های اسنیکرز نمود و آن را برای اولین بار در بازارهای ایالات متحده عرضه کرد. سال ۱۹۳۲، فارست مارس شعبه مارس لیمیتد را در کشور انگلستان راه اندازی نمود. 
سال ۲۰۰۸ این شرکت، شرکت رینگلی که بزرگترین تولیدکننده آدامس در جهان بود را با قیمت ۲۳ میلیارد دلار خرید و یکه تاز شد. سال ۲۰۱۴ شرکت مارس یک کارخانه شکلات سازی جدید را به قیمت ۲۷۰ میلیون دلار در کانزاس افتتاح کرد که اولین کارخانه جدید مارس در ایالات متحده در ۳۵ سال گذشته اش بود. سال ۲۰۱۷ این شرکت دفتر جدیدی را در نیوجرسی بازگشایی نمود. 
سال ۲۰۲۰، مارس مالکیت کامل شرکت غذای تنقلات Kind را به مبلغ ۵ میلیارد دلار به دست آورد. 
در دسامبر ۲۰۲۲، اعلام شد که مارس برند تنقلات کامل میوه، Trü Frü را که مقر آن در شهر West Valley City است، خریداری کرده است.

بنیاد مارس
بنیاد ژاکلین مارسژاکلین مارس اغلب از طریق بنیاد مارس به اهداف خیرخواهانه زیادی کمک می کند. از جمله کارهای خیرخواهانه او، کمک به پزشکان استرالیایی و همچنین ارکستر سمفونی ملی را می توان نام برد.  
آیتم های لوکس

املاک و مستغلات ژاکلین مارس

خانواده مارس در طول سالها بسیار خصوصی مانده اند و همین به بی نام و نشان ماندن آنها کمک کرده است. حتی خود شرکت عظیم مارس هم بسیار خصوصی بوده است. فلسفه این خانواده و این بیزنس این است که یک بیزنس خانوادگی ست و باید به صورت کاملا خصوصی نگه داشته شود. بنابراین اطلاعاتی جزئی از اندرون این مجموعه و صاحبان آن می توان پیدا کرد. برخی از دارایی های ژاکلین عبارتند از:

ملکی در نیوجرسی
ملک ژاکلین مارسژاکلین مارس صاحب ملکی به ارزش ۲ میلیون دلار در نیوجرسی ست.

ملکی در ویرجینیا
ملک ژاکلین مارساو یک مزرعه به نام استون هال در ویرجینیا دارد.

خانه مادری
خانه مادری او که پنت هاوسی به نام واترگیت است در دستان او ست. 

ژاکلین محتمل اتوموبیل ها و آیتم های لوکس خاص خودش را دارا ست. از جمله اینکه تصادفی هم که داشته با خودرو پورشه اش اتفاق افتاده است. اما اطلاعاتی در ارتباط با اندرون گاراژ، خانه، زمین و سایر دارایی های او در دست نیست. 

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها