موقعیت شما در سایت:

زندگی نامه دارا خسروشاهی

زندگی نامه دارا خسروشاهی

0 نظر

0 لایک

374 بازدید

تاریخ انتشار: 1402/09/28

توضیحات

دارا خسروشاهی یک مهاجری ایرانی است که نامش با مدیریت شرکت اوبر بر سر زبان‌ها افتاد. که در این پست به جزئیات زندگی او می پردازیم.

دارا خسروشاهی، فرزند یکی از بزرگترین کارآفرینان ایرانی است و با فعالیت‌های خود ثروت بسیاری را به دست آورده است. اما او هرگز به دنبال جاه‌طلبی یا کسب موقعیت یک شبه نبوده است. زندگی‌نامه‌اش می‌تواند الهام بخش برای همه کسانی باشد که ایده‌های بزرگی دارند و شاید قدرت مدیریتی بالایی نیز داشته باشند، اما هنوز نمی‌دانند چگونه قدم اول را بردارند. سرلوحه زندگی دارا خسروشاهی، سادگی زندگی او و تلاش بی‌وقفه‌اش در راه تعقیب علایق و اهدافش است. او از نخستین لحظات خود تاکنون هرچه به عنوان موفقیت و پیشرفت او شناخته می‌شود، را با کوشش و تلاش فراوان به دست آورده است. او فرزند یک خانواده که در زمینه کارآفرینی در ایران به شهرت دست یافته است، و از این ارث ثروت بسیاری به دست آورده است. اما دارا خسروشاهی هیچ‌گاه به دنبال راحتی‌های سریع یا کسب موقعیت‌های ناپایدار نبوده و هر دستاوردی که به دست آورده، نتیجه تلاش و کوشش مداوم او بوده است. او نمونه‌ای است که نشان می‌دهد موفقیت واقعی نیاز به پشتکار، تعهد و تلاش مستمر است. زندگی دارا خسروشاهی نشان دهنده این است که با پیشرفت تدریجی و کارکرد منظم در راستای اهداف، می‌توان به موفقیت‌های بزرگ دست یافت.


دارا خسروشاهی


دارا خسروشاهی کیست؟

 دارا خسروشاهی در تاریخ 7 خرداد 1348 (28 مه 1969) در تهران به دنیا آمد. پدر او، حسن خسروشاهی، یک کارآفرین بسیار معروف بوده و در ایران کارخانه‌های زیادی را تأسیس کرده است. او به عنوان یک کارآفرین معتبر در کل ایران شناخته می‌شود. دارا خسروشاهی در دوران تحصیلی خود، که در سال 1978 آغاز شد، همراه خانواده‌اش به هنگام انقلاب از ایران مهاجرت کرد. پدر و مادر دارا خسروشاهی، حسن و نزهت خسروشاهی، افرادی هستند که کارخانه‌های بزرگی به نام‌های آنها در ایران تأسیس شده است. حسن خسروشاهی علاوه بر دریافت مدارک تحصیلی در رشته حقوق و اقتصاد از دانشگاه تهران، شرکت‌ها و کارخانجات معروفی نظیر پرس، مینو، تی دی و تولید دارو را تأسیس کرده است. بعد از مهاجرت خانواده او از ایران، تا سال 1981 هیچ اطلاعاتی از او و خانواده‌اش در دست نبود. در سال 1981، ردپای حسن خسروشاهی در ونکوور کانادا پیدا شد. او در اوایل ورود به کانادا، شرکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگی را تأسیس کرد و ثروتش تا سال 2012 به 940 میلیون دلار رسید. خانواده خسروشاهی قبل از مهاجرت، 15 کارخانه را در ایران اداره می‌کردند. دارا خسروشاهی از 9 سالگی به نیس و سپس به نیویورک مهاجرت کرد. زندگی در ایران برای دارا دوران خوبی بود. دوران نوجوانی او در غربت به دلیل بازگشت پدر به ایران و مسئولیت تربیت خانواده توسط مادر تنها، با چالش‌های زیادی همراه بود. این تجربه نشان دهنده سختی‌ها و استقامت او در مواجهه با مشکلات زندگی بوده است.تحصیلات دارا خسروشاهی

دارا خسروشاهی در ابتدا با واجبات و تأکید پدرش، وارد دانشگاه شد و در رشته پزشکی تحصیلات خود را آغاز کرد. اما پس از مدتی، تصمیم گرفت به تغییر رشته بپردازد و به مهندسی بیوالکتریک مشغول شود. در نهایت، در سال 1991 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه براون گرفت.
از این نقطه به بعد، داستان موفقیت این شخصیت بزرگ ایرانی به اوج خود می‌رسد و ما با جزئیات بیشتری در مسیر موفقیت او آشنا خواهیم شد.


زندگی شخصی دارا خسروشاهی


زندگی شخصی دارا خسروشاهی

در سال ۲۰۱۲، دارا خسروشاهی با سیدنی شاپیرو در لاس وگاس ازدواج کرد و چهار فرزند به دنیا آوردند. او از خوشبختی که با همسرش به دست آورده، خاطرات جالبی را از مراسم عروسی‌شان در لاس وگاس به اشتراک گذاشته و با افتخار توضیح داده که در آن موقع، همسرش با یک تیشرت ساده در مراسم عروسی حضور یافته بود.

دارا خسروشاهی به عنوان یکی از بنیان‌گذاران وب‌سایت آموزشی code.org در سیلیکون ولی معروف است. هادی و علی پرتوی، پسرعموی های او که از کودکی با او بزرگ شدند و در حال حاضر به عنوان همکاران او در این پروژه موفق حضور دارند.


ورود دارا خسرو شاهی به دنیای کسب و کار


داستان ورود دارا خسرو شاهی به دنیای کسب و کار

دارا خسروشاهی در مقابل یک تصمیم مهم قرار گرفت: ادامه تحصیل یا ورود به دنیای کسب و کار. پس از فارغ‌التحصیلی، تابستان آن سال را به عنوان کارآموز در شرکت Company & Allen گذراند و در این دوره با بورس اوراق بهادار آشنا شد. این تجربه باعث شد تا به کار در حوزه سرمایه‌گذاری جذب شود. همچنین، تصمیم گرفت تا تحصیلات خود را به صورت حرفه‌ای در مقطع کارشناسی به پایان برساند.

پس از انجام فعالیت‌های حرفه‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری و بانکداری، در سال 1998 با "بری دیلر"، مدیرعامل شرکت اینتراکتیو کراپ، آشنا شد. بری دیلر با توجه به استعداد بالای خسروشاهی در زمینه مدیریت و آنالیز مالی، او را به شرکت خود دعوت کرد. در نتیجه، دارا خسروشاهی با پذیرفتن این دعوت، به عنوان مدیر امور مالی این شرکت شغف‌آور شد.

شرکت اینتراکتیو کراپ، با نام مخفف IAC (Interactivecorp) شناخته می‌شود و برندهای معتبری در زمینه رسانه‌ها را اداره می‌کند؛ از جمله HomeAdvisor، Vimeo، Dot dash، Dictionary.com، The Daily Beast، و About.com. با خرید اکسپدیا در سال 2003، دامنه فعالیت‌های این شرکت گسترش یافت و در سال 2005، دارا خسروشاهی به عنوان مدیرعامل این زیرمجموعه جدید توسط IAC انتخاب شد.


فعالیت های دارا خسروشاهی به عنوان یک مدیر عامل و رهبر


فعالیت های دارا خسروشاهی به عنوان یک مدیر عامل و رهبر

در دهه‌ی گذشته، هنگامی که اینترنت و سایت‌های وابسته به آن در حال گسترش بودند، دارا خسروشاهی به تیم اکسپدیا پیوست و توانست با فعالیت در این مجموعه به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابد. او در دوران اولیه حضور در این شرکت به دلیل تطابق با فرهنگ کاری مناسب، تجربیات مثبتی را به دست آورد. طی مدتی که به عنوان مدیرعامل این شرکت خدمت می‌کرد، اکسپدیا با گسترش فعالیت‌ها به بیش از ۵۰ کشور جهان و افزایش قابل توجه درآمد، به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های مسافرتی آنلاین تبدیل شد. در دوره‌ای که دارا خسروشاهی به عنوان مدیرعامل در اوبر خدمت می‌کرد، این تصمیم ناگوار برای بسیاری در صنعت حمل و نقل و فناوری شگفت‌آور بود. این شرکت ارزشمند و نوپای تکنولوژی در موقعیت دشواری قرار گرفته بود و هیئت مدیره امیدوار بود که با کمک دارا خسروشاهی، اوبر را از بحران نجات داده و به رونق قبلی باز گرداند. ارزش اوبر به تخمین ۶۰ میلیارد دلار رسیده است. با اینکه اوبر به عنوان یک شرکت ارزشمند و با تکنولوژی پیشرفته شناخته می‌شود، اما با چالش‌هایی نیز روبرو است. دارا خسروشاهی به عنوان رهبر این شرکت باید توانایی مدیریت این چالش‌ها را داشته باشد و اوبر را به راه موفقیت بازگرداند. دارا خسروشاهی همچنین علاوه بر ارتقای اکسپدیا به یکی از پردرآمدترین آژانس‌های مسافرتی آنلاین آمریکا، در سال ۲۰۱۵ عضو هیئت مدیره نیویورک تایمز و شرکت Fanatics شده است که در زمینه فروش محصولات ورزشی فعالیت می‌کند.افتخارات دارا خسروشاهی

• کسب عنوان پردرآمدترین مدیر عاملان آمریکایی به واسطه حضور در اکسپدیا در سال ۲۰۱۶ میلادی (۱۳۹۵ شمسی) از طرف نیویورک تایمز با ثروتی بیش از ۹۶ میلیون دلار آمریکا
• کسب جایزه کارآفرین نمونه سال شمال غرب اقیانوس آرام در ژوئن ۲۰۱۳ میلادی (دی ۱۳۸۱ شمسی) از طرف شرکت حسابداری انگلستانی ارنست اند یانگ
• حضور در لیست برجسته ترین ایرانی – آمریکایی توسط سفارت مجازی آمریکا در ایران

ارسال نظر

0دیدگاه

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.
نظراتی که شامل الفاظ رکیک و توهین آمیز و بحث های سیاسی و قومیتی، تبلیغ، لینک باشد منتشر نشده و حذف می شوند.

خبر خوب اینکه در مقالات آموزشی مطالب زندگینامه افراد ثروتمند دنیا، خلاصه کتاب مدیریتی برای مدیران و مصاحبه های اختصاصی با کارآفرینان برتر ایران را برای مدیریت کسب و کار خودتان برایتان قرارداده ایم.

دیدن نظرات بیشتر

تعداد کل نظرات: 0 نفر

تعداد سوالات ایجاد شده

0

دیدن همه سوالات

چک لیست های زندگی  جدید

هر روز چک لیست های جدید برای شما آماده و منتشر میکنیم.

تعداد کاربران استفاده کننده

0

دیدن چک لیست ها